Vásárlási feltételek
multipolari.hu
verzió: 1.0
hatálybalépés dátuma: 2025. március 10.
ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK
1. Bevezető rendelkezések
Jelen Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) a multipolari.hu használatának feltételeit (ideértve az olvasást, böngészést, Megrendelések leadását és az értékelések elhelyezését) tartalmazza.
Az ÁSZF szabályozza a felek kapcsolatát, amennyiben a vásárlók (a továbbiakban: Vásárló) szerződést vagy fogyasztói szerződést kötnek a Zebra-Shop Korlátolt Felelősségű Társaság eladóval.
A Vásárló és Eladó jelen ÁSZF tekintetében a továbbiakban együtt: Felek.
Jelen ÁSZF szabályozza azt az esetet, amikor a Vásárló a multipolari.hu webáruházból rendel/vásárol, ilyen esetekben a Zebra-Shop Kft.-vel, mint eladóval kerül üzleti kapcsolatba, mivel a webáruházat ez a cég működteti.
Jelen ÁSZF hatálya Eladó weboldalán és aldomainjein történő jogviszonyokra terjed ki.
Szerződéskötés esetén a Felek jogviszonyát jelen ÁSZF, valamint hatályos jogszabályok szabályozzák.
Tekintettel arra, hogy a jelen ÁSZF a webáruház honlapján közzétételre került és így az valamennyi Vásárló számára a szerződéskötést megelőzően hozzáférhető és megismerhető, a megrendelés leadásával, illetve az ott elhelyezett „check boksz” kipipálásával a Vásárló elismeri és megerősíti azt, hogy a szerződéskötés előtt megismerte jelen ÁSZF tartalmát.
2. Eladói adatai, elérhetőségei
Eladó: Zebra-Shop Korlátolt Felelősségű Társaság
székhely: 1152 Budapest, Illyés Gyula utca 2-4. A. ép. Fsz. 7. ajtó
termék visszaküldési cím: Zebra-Shop Kft., termék visszaküldési cím: 4200 Hajdúszoboszló, Nyugati sor 7.
adószám: 32619164-2-42
nyilvántartó hatóság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága
cégjegyzékszám: 01-09-433806
engedélyező kereskedelmi hatóság megnevezése, elérhetősége, valamint az engedély száma: Budapest Főváros XV. Kerület Rákospalota, Pestújhely, Újpalota Önkormányzatának Jegyzője (cím: 1153 Budapest, Bocskai utca 1-3.), 361749/B/1
bankszámlaszám: 10918001-00000127-81240001 (UniCredit Bank Hungary Zrt.)
3. Fogalom meghatározások
Adatvédelmi tájékoztató: Eladó által végzett adatkezelésről szóló tájékoztató dokumentum, amely elérhető multipolari.hu oldalon.
Áru vagy termék: ingó dolog, ideértve a tartályban, palackban vagy egyéb módon korlátozott mennyiségben vagy meghatározott űrtartalommal kiszerelt víz, gáz és villamos energia, valamint ingó dolog, amely digitális tartalmat vagy digitális szolgáltatást foglal magában vagy azzal össze van kapcsolva, olyan módon, hogy az érintett digitális tartalom vagy digitális szolgáltatás hiányában az áru nem tudná betölteni funkcióit (a továbbiakban: a digitális elemeket tartalmazó áru).A webáruházban meghirdetett, árunak minősülő árucikk, amelyet Vásárló Eladótól megrendelhet.
Eladó: Zebra-Shop Kft., aki a multipolari.hu-n a Termékeit eladásra kínálja.
Felhasználó: a multipolari.hu-t használó személy, aki vagy amely regisztráció útján létrehozott Felhasználói fiókkal rendelkezik, vagy a honlapot, vagy a webáruházat regisztráció nélkül használja.
Felhasználói fiók: a Vevő által a multipolari.hu-n regisztráció útján, személyes adatainak (név, e-mail cím) megadásával létrehozott felhasználói fiók. Természetes személyek esetén a regisztráció feltétele a 16. életév betöltése. A Felhasználói fiók tartalmazza a Vevő által a regisztráció, valamint a megrendelések leadásakor megadott adatokat, információkat, a megrendeléshez kapcsolódó rendelésszámot, illetve a megrendeléshez kapcsolódó minden releváns dokumentumot. Vevő a regisztráció során köteles a valóságnak megfelelő adatok szolgáltatására. Vevő felelős azért, hogy az általa megadott adatok megfelelnek a valóságnak, illetve a teljesség és az időszerűség követelményének.
Fogyasztó: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy. A fogyasztó fogalmát a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (továbbiakban: Ptk.) 8:1. § (1) bekezdés 3. pontja határozza meg. A Ptk. 8:1. § (1) bekezdés 3. pontja szerint a fogyasztó: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy. Fogyasztóvédelmi törvény szerint fogyasztó: az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységén kívül eső célok érdekében eljáró természetes személy, aki árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje. Fogyasztó tehát az a természetes személy, aki a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljárva köt szerződést Eladóval. A Fogyasztóvédelmi törvény hatálya esetében a békéltető testületre vonatkozó szabályok alkalmazásában fogyasztónak minősül a fentieken túlmenően az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységi körén kívül eső célok érdekében eljáró, külön törvény szerinti civil szervezet, egyházi jogi személy, társasház, lakásszövetkezet, amely árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje. A belső piacon belül a vevő állampolgársága, lakóhelye vagy letelepedési helye alapján történő indokolatlan területi alapú tartalomkorlátozással és a megkülönböztetés egyéb formáival szembeni fellépésről, valamint a 2006/2004/EK és az (EU) 2017/2394 rendelet, továbbá a 2009/22/EK irányelv módosításáról szóló, 2018. február 28-i (EU) 2018/302 európai parlamenti és tanácsi rendelet [a továbbiakban: (EU) 2018/302 rendelet] alkalmazásában fogyasztónak minősül a fentieken túlmenően az (EU) 2018/302 rendelet szerint vevőnek minősülő vállalkozás is. (a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény 2. § 10. pont)
Fogyasztói szerződés: olyan szerződés, melynek egyik alanya fogyasztónak minősül
futár: Magyar Posta, vagy MPL, vagy futárszolgálat
Gyártó: az Áru előállítója, importált Áru esetén az Árut az Európai Unió területére behozó importőr, valamint bármely olyan személy, aki vagy amely az Árun nevének, védjegyének vagy egyéb megkülönböztető jelzésének feltüntetésével önmagát gyártóként tünteti fel.
Hibás ár: az olyan nyilvánvalóan téves, kirívóan magas vagy alacsony ár, amelyen az adott Termék megvásárlására a kereskedelmi forgalomban jellemzően nincs lehetőség, különösen az informatikai rendszerhibából következő „0” vagy „1” forintos ár, a kedvezmény mértékét tévesen feltüntető ár, ha az ár összege a Termék értékéhez képest egyértelműen feltűnően aránytalan.
Hírlevél: elektronikus e-mail, amelynek tartalma informatív vagy kereskedelmi, Eladó csak azok számára küldi ki, akik erre a szolgáltatásra kifejezett beleegyezésüket adták.
Jogosult átvevő: (1) Címzett, a (2) Címzett által a Postatv. szerint jogszerűen meghatalmazott személy, a (3) Alkalmi átvevő, (4) Helyettes Átvevő és (5) közvetett kézbesítő minősül.
- címzett: akinek a feladó a postai küldeményt küldi;
- meghatalmazott: átvételre a címzett által a Postatv., illetve 335/2012. (XII. 4.) Korm. rendelet szerint jogszerűen meghatalmazott személy
- alkalmi átvevő: (1) Ha a csomag kézbesítése megkísérlésének időpontjában a jogosult átvevő nem tartózkodik a címhelyen, a postai szolgáltató a küldemény átvételére – alkalmi átvevőként – jogosultnak tekintheti a címhely szerinti közvetlen szomszédot abban az esetben, ha erről a címzett kifejezetten így rendelkezett, megjelölve az alkalmi átvevőt. (2) Szervezet esetében a szervezet azon munkavállalóját, aki nem minősül képviselőnek, a postai szolgáltató – alkalmi átvevőként – a postai küldemények átvételére jogosultnak tekintheti.
- helyettes átvevő: a) a címzett 14. életévét betöltött, a polgári törvénykönyv szerinti hozzátartozója, b) a címhelyen lévő ingatlan bérbeadója vagy a címzett szállásadója, ha az természetes személy.
- közvetett kézbesítő: A küldeményt a címzett részére a küldemény címzésében megjelölt helyen működő szervezet (a továbbiakban: közvetett kézbesítő) útján kézbesíthető, amennyiben a címzett lakóhelye, tartózkodási helye, munkahelye a) Magyar Honvédség, Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat, rendvédelmi szerv, b) büntetés-végrehajtási, illetve javítóintézet, c) egészségügyi, illetve szociális ellátást nyújtó intézet, d) szálloda, diákszálló, munkásszálló, üdülő. A több címzett által használt vagy nem a használó által üzemeltetett irodaház, üzletház, ipari park, gyártelep vagy más hasonló létesítmény esetében az ezen létesítményeket üzemeltető szervezet köteles közvetett kézbesítőként eljárni, ha a postai szolgáltatónak az épületben vagy az ingatlan területén működő címzetthez történő eljutása bármilyen módon korlátozott, nem biztonságos, vagy a címzettek elérési helye nem egyértelműen beazonosítható.
Jótállás: A fogyasztó és a vállalkozás között kötött szerződések esetén (a továbbiakban: fogyasztói szerződés) a Polgári Törvénykönyv szerinti, 1. a jogszabályon alapuló kötelező jótállás, valamint 2. a szerződés teljesítéséért vállalt jótállás, amelyet a vállalkozás a szerződés megfelelő teljesítéséért a jogszabályi kötelezettségén túlmenően vagy annak hiányában önként vállal.
Korábbi Ár: az a legalacsonyabb ár, amelyen Eladó az árcsökkentést megelőző 30 napon belül az webáruházban kínálta a Terméket, és amelyet a webáruház az adott Termék oldalán kötelező megjelenítenie. A Termék lépcsőzetes árcsökkenése esetén, a korábbi árnak a Termék első ízben történő árcsökkentése előtti ár minősül. Az eredeti árhoz képest árcsökkenéssel kínált árat, - amennyiben az ár nem változik – az árcsökkentés kezdetét követő legfeljebb 90 napig kommunikálható kedvezményes árként a Vásárló felé. Az eredeti ár kiszámításánál, az egyedi promóciós kódok, kuponok keretében nyújtott engedmények – melyek nem minden Vásárló számára automatikusan elérhetőek – nem kerülnek figyelembevételre. Szintén nem kerülnek figyelembevételre az eredeti ár kiszámítása esetén az egyedi kedvezmények, illetve minden olyan árelőny, amelyet Eladó bármilyen egyedi körülményre tekintettel biztosít a Vásárló számára.
Kosár: A www.multipolari.hu azon része, ahol a megvásárolni kívánt Termékek megjelennek.
Megrendelés: Olyan ajánlati kötöttséget eredményező vételi ajánlat, amelyet Vásárló a webáruházon keresztül tesz meg Eladó felé, a webáruházban szereplő egy vagy több ajánlati felhívás nyomán és amelyet a Eladó e-mail útján tett visszaigazoló nyilatkozatában elfogad vagy visszautasít.
multipolari.hu vagy webáruház vagy honlap: A www.multipolari.hu címen található oldal, illetve ennek aloldalai, amelyen Eladó a Vásárlók részére történő értékesítés érdekében kínálják Termékeiket vételre.
Szállítási díj: a Termék Eladótól a Vásárló által meghatározott átvételi helyre történő szállításának teljes költsége.
Szerződés: Olyan, az Eladó, illetve Vásárló mint távollévő felek között – Fogyasztónak minősülő Vásárló esetén a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 4. § 10. pontja szerinti - elektronikus úton keletkező szerződés, amelynek tárgya webáruházban Eladó által eladásra kínált valamely Termék tulajdonjogának átruházása és amely Vásárló ajánlatának e-mail útján történő elfogadásával valamint a Megrendelés visszaigazolásával jön létre. A szerződéskötés nyelve: magyar. A szerződés nem minősül írásba foglalt szerződésnek.
Tartós adathordozó: bármely olyan eszköz, amely lehetővé teszi a fogyasztó vagy a vállalkozás számára a személyesen neki címzett adatoknak a jövőben is hozzáférhető módon és az adat céljának megfelelő ideig történő tárolását, valamint a tárolt adatok változatlan formában történő megjelenítését.
A 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet szerint tartós adathordozó: olyan eszköz, amely a címzett számára lehetővé teszi a neki címzett adatoknak az adat céljának megfelelő ideig történő tartós tárolását és a tárolt adatok változatlan formában és tartalommal történő megjelenítését. Ilyen eszköz különösen a papír, az USB kulcs, a CD-ROM, a DVD, a memória kártya, a számítógép merevlemeze és az elektronikus levél.
Távollévők között kötött szerződés: szerződés, amelyet a szerződés szerinti Áru vagy szolgáltatás nyújtására szervezett távértékesítési rendszer keretében a felek egyidejű fizikai jelenléte nélkül úgy kötnek meg, hogy a szerződés megkötése érdekében a szerződő felek kizárólag távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszközt alkalmaznak.
Távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszköz: olyan eszköz, amely alkalmas a felek távollétében – szerződés megkötése érdekében – szerződési nyilatkozat megtételére. Ilyen eszköz különösen a címzett vagy a címzés nélküli nyomtatvány, a szabványlevél, a sajtótermékben közzétett hirdetés megrendelőlappal, a katalógus, a telefon, a telefax és az internetes hozzáférést biztosító eszköz.
Utánvét költség: annak a fizetési módnak a költsége, amelyben a Vásárló a vételárat a kiszállítást követően, a termék átvételekor fizeti ki.
Vállalkozás (vállalkozó): a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében eljáró személy. A vállalkozás fogalmát a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (továbbiakban: Ptk.) 8:1. § (1) bekezdés 4. pontja határozza meg. A Ptk. 8:1. § (1) bekezdés 4. pontja szerint a vállalkozás: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében eljáró személy. Vállalkozó tehát az a természetes vagy jogi személy, aki a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében jár el és e körben köt szerződést Eladóval.
Vásárló: Mindenki, aki megrendelést adott le a webáruházban forgalmazott Termékek megvásárlásának céljából vagy fogyasztói, vagy vállalkozói minőségben.
Vételár: Eladó által az webáruházban értékesítés céljából kínált Termék ténylegesen megfizetendő, bruttó ára.
Zebra-Shop Kft.: A multipolari.hu webáruház üzemeltetője.
4. Felelősség a megadott adatok valóságáért
A Vásárló felelőssége, hogy a Vásárló által megadott adatok pontosan kerüljenek bevitelre, hiszen a Vásárló által megadott adatok alapján kerül számlázásra, illetve szállításra a termék.
Eladó kizárja felelősségét, amennyiben Vevő más nevében, más személy adataival veszi igénybe szolgáltatásait.
Vásárló a vásárlás és/vagy regisztráció során köteles a saját, valós adatait megadni. A vásárlás/regisztráció során megadott valótlan, vagy más személyhez köthető adatok esetén a létrejövő szerződés semmis.
A rosszul megadott e-mail cím vagy a postafiókhoz tartozó tárhely telítettsége a visszaigazolás kézbesítésének hiányát eredményezheti és meggátolhatja a szerződés létrejöttét. Amennyiben a Vásárló véglegesítette rendelését és a megadott adatokban hibát fedez fel, akkor a lehető legrövidebb időn belül kezdeményeznie kell a rendelése módosítását.
A hibás rendelés módosítását a megrendeléskor megadott e-mail címről küldött levéllel jelezheti Vásárló az Eladó felé a következő e-mail címre küldött üzenettel: multipolari@zebra-shop.hu
Eladót a Vásárló által tévesen és/vagy pontatlanul megadott adatokra visszavezethető szállítási késedelemért, illetve egyéb problémáért, hibáért semminemű felelősség nem terheli.
Vásárlónak a megrendelés során a megrendelés véglegesítése előtt folyamatosan lehetősége van az a bevitt adatok módosítására (a böngészőben a vissza gombra kattintva az előző oldal nyílik meg, így akkor is javíthatóak a bevitt adatok, ha Vásárló már a következő oldalra lépett.
5. Felelősség a felhasználói fiók védelméért
Eladót nem terheli felelősség az abból adódó károkért, ha Vásárló a felhasználói fiókja azonosítóját és/vagy jelszavát elfelejti, vagy az illetéktelenek számára bármely, nem az Eladónak felróható okból hozzáférhetővé válik.
Vásárló az azonosítójának és/vagy jelszavának elfelejtése, elvesztése, valamint illetéktelenek részére hozzáférhetővé válása esetén a webáruházban, az „Elfelejtett jelszó” gombra történő kattintással igényelhető új jelszó.
6. Megvásárolható termékekre, fizetésre és szállításra vonatkozó általános rendelkezések
A Termékek kizárólag online rendelhetők meg.
Vásárló köteles kifizetni a vételárat mielőtt átvenné a megrendelt termékeket Eladótól, vagy amennyiben utánvéttel fizet, a termék átvételével egyidejűleg, illetve köteles előleget fizetni egyes speciális szolgáltatásokra, ha azt az Eladó előre jelezte vagy azt a Vásárló külön kérte.
Eladó főszabály szerint nem köt folyamatos teljesítésű szerződéseket. Amennyiben Eladó folyamatos teljesítésű szerződést köt, úgy a Vásárló megfelelő információt kap a szerződés legrövidebb időtartamáról és az adott számlázási időszakban (ami állandó ár esetén mindig egy hónapos időszak) elszámolásra kerülő árról (vagy az ár meghatározásának módszeréről). Ellenkező kikötés hiányában a folyamatos teljesítésű szerződés díja a határozatlan időre szóló folyamatos teljesítésű szerződés esetén annak teljes időtartamára vonatkozik.
A webáruházban Eladó részletesen feltünteti az áru nevét, leírását, az árukról fotót jelenít meg.
Eladó által működtetett webáruházban található termékek és szolgáltatások árai bruttó árak, tehát azok tartalmazzák az általános forgalmi adó (Áfa) összegét.
Az esetleges akciókról, kedvezményekről, ezek feltételeiről és pontos időtartamáról Eladó a webáruházban nyújt tájékoztatást.
A szállítási költség megrendelés értékétől és a kiválasztott fizetési módtól függően változhat. A szállítási díjról Eladó a Vevőt a megrendelés leadása előtt tájékoztatja.
Vevő irányába csomagolási költség nem kerül felszámításra.
Bizonyos árukat csak gyűjtő csomagban lehet megvásárolni, melyekről az áruk adatlapján ad tájékoztatást Eladó.
7. A termék lényeges tulajdonságaira vonatkozó tájékoztatás
Eladó a webáruházban a megvásárolható termék lényeges tulajdonságairól az egyes termékeknél szereplő leírásokban ad tájékoztatást.
Eladó nem garantálja, hogy a fotón látható termék, amelyet jellemzően modell mutat be, teljes mértékben azonos lesz a kiszállításra kerülő termék megjelenésével. A webáruházban szereplő információk, paraméterek, képek, árak és készlet információk tájékoztató jellegűek.
8. Árak
Az árak forintban értendők, tartalmazzák az általános forgalmi adó összegét.
Nem zárható ki annak a lehetősége, hogy üzletpolitikai okból az Eladó az árakat módosítsa. Az árak módosítása nem terjed ki a már megkötött szerződésekre. Amennyiben Eladó az árat hibásan tüntette fel, és megrendelés érkezett az Árura, de szerződést még nem kötöttek a felek, úgy az ÁSZF „Eljárás hibás ár” pontja alapján jár el az Eladó.
9. Eljárás hibás ár esetén
Nyilvánvalóan hibásan feltüntetett árnak minősül:
- 0 Ft-os ár,
- kedvezménnyel csökkentett, de az eredeti ár mellett szereplő kedvezményszázalékhoz képest tévesen számított ár (pl.: az 1000 Ft-os Áru esetén a 20 %-os kedvezmény feltüntetése mellett a helyes 800 Ft helyett a hibás számítás alapján, nem a százalékos mértéknek megfelelően csökkentett, helytelenül 500 Ft-ért kínált Áru).
Amennyiben Eladó minden gondossága ellenére, informatikai, adminisztratív vagy egyéb okból kifolyólag hibás ár kerül a webáruház felületére, akkor Eladó nem köteles a megrendelést hibás áron visszaigazolni, nem köteles értékesíteni Vásárló részére.
Ilyen esetekben Eladó köteles felajánlani Vásárló részére azt, hogy a Terméket valós vételáron értékesíti számára. A vásárlói ajánlat hatálytalanná válik a valódi ár megismerésével.
A helyes ár ismeretében Vásárlónak joga van nem elfogadni a módosított ajánlatot, ekkor Vásárló kötelezettség nélkül elállhat vásárlási szándékától, lemondja a megrendelést.
10. Megrendelés regisztráció nélkül vagy megrendelés regisztrációval
Vásárlónak lehetősége van arra, hogy regisztráció útján saját Felhasználói fiókot hozzon létre név, e-mail cím és jelszó megadásával, ugyanakkor jogosult arra is, hogy regisztráció, valamint Felhasználói fiókba történő belépés nélkül adjon le megrendelést a webáruházban. Regisztráció használat hiányában Vásárló külön köteles minden, a Megrendelés teljesítéséhez szükséges adatot rendelkezésére bocsátania. A Megrendelés leadása nincs regisztrációhoz kötve.
11. Megrendelés
Vásárló köteles a vásárlás során köteles a saját, valós adatait megadni.
Megrendelést bárki adhat le, azonban figyelembe kell vennie az alábbiakat:
- a vásárlás során használt nyelv a magyar,
- jogszabály eltérő rendelkezése hiányában a vásárlás során Eladó a magyar általános forgalmi adót számolja fel,
- a fizetés pénzneme Forint,
- a megrendelt Termék kiszállítása csak Magyarország területén belül lehetséges. Eladó csak Magyarországi címre (helyrajzi számra nem!) szállít.
Vásárló a megrendelni kívánt Termék jellemzőiről, az Eladó ajánlati felhívásairól (amelynek részét képezi a Termék ára) az adott Termékhez tartozó termékoldalon tájékozódhat. Vásárló a kiválasztott Terméket a „Kosárba” gombra történő kattintással tudja a Terméket virtuális Kosarában elhelyezni.
Vásárló kifejezetten tudomásul veszi, hogy az egyes Termék(ek) kosárba helyezése, nem eredményezi a Termék megvásárlását, ahhoz a Megrendelés véglegesítéséig más Vásárlók is hozzáférhetnek.
Vásárló a Termék Kosárba helyezését követően választhat, hogy a folytatja a webáruház böngészését, vagy a „Kosár” feliratú gombra kattintva megkezdi Megrendelésének véglegesítését. Amennyiben Vásárló a Megrendelés véglegesítése mellett dönt, a honlap egy olyan aloldalra irányítja, ahol lehetősége van Kosarának tartalmát ellenőriznie azzal, hogy az abból való törlést jelző gomb megnyomásával Termékeket törölhet vagy az egyes Termékek darabszámát módosíthatja.
Amennyiben Vásárló megfelelőnek tartja a kosárban elhelyezett termékek mennyiségét és leellenőrizte a végösszeget, és úgy döntött, hogy meg szeretné vásárolni őket, akkor a "Pénztár" gombra kell kattintani.
A webáruházban lehetősége van
- már regisztrált vásárlóként vásárolni
- új vásárlóként regisztrálni és vásárolni
- regisztráció nélkül vásárolni
Ha korábban már vásárolt a webáruházban, úgy adja meg a korábbi regisztráció során megadott e-mail címét és jelszavát.
Ha új vásárlóként szeretne regisztrálni, akkor adja meg a vásárláshoz szükséges adatait, amelyeket a rendszer eltárol, és a legközelebbi vásárlás alkalmával már csak be kell jelentkeznie.
Regisztráció nélküli vásárlás esetén adja meg számlázási és szállítási címét. A következő lépésben válassza ki az Önnek megfelelő szállítási módot.
A kosár automatikusan kiszámítja a rendelés végösszegét. Ezt követően egy Önnek megfelelő fizetési módot kell választania.
Vásárlónak jelölőnégyzetek kipipálásával szükséges nyilatkoznia arról, hogy jelen Általános Szerződési Feltételeket, valamint az Adatkezelési Tájékoztatót elolvasta, tudomásul vette és az azokban írtakat elfogadja.
Vásárló az Általános Szerződési Feltételek elfogadását követően a „Megrendelem” gombra kattintva zárhatja le az elektronikus megrendelési folyamatot. Vásárló tudomásul veszi, hogy az ily módon leadott Megrendelés olyan jognyilatkozatnak minősül, amely a Vásárló ajánlati kötöttségét eredményezi és fizetési kötelezettséget keletkeztet.
Vásárló ajánlati kötöttsége ugyanakkor nem vonja maga után automatikusan az ajánlat Eladó általi elfogadását. Vásárló ajánlati kötöttsége az ajánlat leadásával keletkezik.
A Vásárlónak a Megrendelés véglegesítése előtt folyamatosan lehetősége van a bevitt adatok és ezen keresztül a Megrendelés módosítására (a böngészőben a vissza gombra kattintva az előző oldal nyílik meg, így akkor is javíthatóak a bevitt adatok, ha a Vásárló már a következő oldalra lépett). Amennyiben a Vásárló véglegesítette a Megrendelést és a megadott adatokban hibát fedez fel, akkor a lehető legrövidebb időn belül kezdeményeznie kell a Megrendelés módosítását elektronikus úron, a következő e-mail címre történő üzenetküldéssel: multipolari@zebra-shop.hu
Amennyiben a Termék vételárának kiegyenlítésére online bankkártyás fizetéssel kerül sor a Megrendelés lezárásával egyidejűleg, de Eladó nem tudja elfogadni a Vásárló ajánlatát (mert pl. készlethiány miatt a megrendelt Terméket Vásárló részére nem tudná kiszállítani), úgy Eladó köteles erről Vásárlót haladéktalanul tájékoztatni, illetve a megrendelt Termékek ellenértékét Vásárló részére a lehető leghamarabb, de legfeljebb 8 napon belül visszatéríteni.
Vásárló tudomásul veszi, hogy Eladó a Vásárló azonnali értesítésével egyidejűleg jogosult törölni a Megrendelést az alábbi esetekben:
- bankkártyás fizetés esetén a bankkártyát kibocsátó pénzügyi intézmény a tranzakció teljesítését megtagadja,
- Vásárló a Megrendelés során nyilvánvalóan hamis, valótlan adatokat adott meg,
- a megadott adatok oly mértékben hiányosak, hogy nem teszik lehetővé Eladó részére a Megrendelés teljesítését.
Eladó, mint kiskereskedelmi tevékenységet végző vállalkozás, elsődlegesen természetes személy fogyasztók részére történő termékértékesítéseket végez, kínálatát, valamint akcióit és kampányait is erre tekintettel szervezi. Eladó kifejezetten fenntartja magának a jogot, hogy – annak érdekében, hogy minél több természetes személy fogyasztót ki tudjon szolgálni – elutasítsa a szerződés megkötését, és így a fogyasztónak nem minősülő Vásárló megrendelésének visszautasítását olyan esetekben, ahol az adott termékből rendelt mennyiség meghaladja azt a mindennapi használat során szokásos mennyiséget, ami ilyen természetes személy fogyasztók átlagos szükségleteinek kielégítésére szolgál. Ilyen esetekben a Vásárlót Eladó e-mailben értesíti a szerződéskötés visszautasításáról és az esetlegesen már megfizetett vételárat vagy vételárelőleget a Vásárló részére visszatéríti.
12. A rendelés véglegesítése (ajánlattétel)
Amennyiben Várásló meggyőződött arról, hogy a kosár tartalma megfelel az általa megrendelni kívánt termékeknek, valamint az Ön adatai helyesen szerepelnek, úgy a „Megrendelés” gombra kattintva zárhatja le megrendelését.
A webáruházban közölt információk nem minősülnek az Eladó részéről szerződés megkötésére vonatkozó ajánlatnak. A jelen ÁSZF hatálya alá tartozó megrendelések esetén Vásárló minősül ajánlattevőnek.
Vásárló a „Megrendelés” gomb megnyomásával kifejezetten tudomásul veszi, hogy ajánlatát megtettnek kell tekinteni, és nyilatkozata – az Eladó jelen ÁSZF szerinti visszaigazolása esetén - fizetési kötelezettséget von maga után.
Fogyasztónak minősülő Vásárló esetében 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet rendelkezései alapján a fogyasztót a szerződés megkötése előtt a megilleti az ajánlat visszavonásának joga, ami a szerződés megkötésére kiterjedő ajánlati kötöttséget megszünteti. Ezen joggyakorlásról Fogyasztónak minősülő vásárlónak nyilatkoznia kell és nyilatkozatát meg kell küldeni Eladó számára.
13. Megrendelések visszaigazolása, szerződés létrejötte
Vásárlót az általa elküldött ajánlat beérkezéséről a webáruház rendszere automatikusan generált „Megrendelés státusza: Feldolgozásra vár” tárgyú e-mail útján haladéktalanul, de legkésőbb 2 munkanapon belül értesíti. A fenti e-mail kizárólag arról tájékoztatja Vásárlót, hogy ajánlata megérkezett Eladóhoz. Vásárló köteles a visszaigazoló e-mail tartalmát részletesen átnézni az ott szereplő adatok, információk megfelelőségét ellenőrizni. Eladót nem terheli szerződéskötési kötelezettség a megrendelés alapján. Amennyiben Vásárló ezt elmulasztja megtenni, a teljesítés ebből fakadó ellehetetlenüléséért, valamint késedelmes vagy hibás teljesítésért Eladó a kártérítési és egyéb felelősségét kizárja.
A megrendelés visszaigazolását az Eladó a megrendelés leadását követően törekszik 2 munkanapon belül feldolgozni. Erről Eladó a Vásárlót a megrendelés leadását visszaigazoló email-t követően egy második visszaigazoló e-mail formájában értesíti.
Vásárló és Eladó között a Szerződés akkor minősül létrejött szerződésnek, ha Eladó külön, „Megrendelés státusza: Visszaigazolva” tárgyú e-mail útján nyilatkozik az ajánlat elfogadásával kapcsolatban. A szerződés akkor jön létre, amikor a Vásárló levelező rendszerében Eladó visszaigazolása hozzáférhetővé válik.
14. Az adásvételi szerződés teljesítése
Az adásvételi szerződéssel Eladó vállalja, hogy a terméket kiszállítja és a Vásárló a vételárfizetés követően a terméken tulajdonjogot szerez, míg a Vásárló vállalja, hogy a terméket Eladótól átveszi és annak vételárát kifizeti.
Eladó a termékek tulajdonjogát a vételár teljes összegének kifizetéséig fenntartja, a Vásárló csak azután szerzi meg a termék tulajdonjogát, hogy a teljes vételárat kifizette.
Eladó a megvásárolt terméket a megállapodásban szereplő mennyiségben, minőségben szállítja le a Vásárlónak. Eladó a megvásárolt a termékekkel együtt a hozzátartozó dokumentációt (használati útmutató és a jótállási jegy (amennyiben szükséges) is szállítja.
Eladó a Vásárlót a termék kiszállításáról szerződött partnerein keresztül időben értesíti.
Eladó szerződésszerűen teljesít, ha a Vásárlónak szerződött partnerei útján kiszállítja a terméket és lehetővé teszi a Vásárló számára, hogy azt a Vásárló megtekintse és a teljesítés helyén megvizsgálja.
Amennyiben a Felek másképp nem állapodtak meg, úgy Eladó a vonatkozó saját szabályzata szerint csomagolja be a terméket; amennyiben nincs erre vonatkozólag külön megállapodás, akkor az adott termék úgy kerül becsomagolásra, hogy az megfelelő védelmet és őrzést kapjon. Ugyanez vonatkozik a kiszállítandó termékekre is.
15. Tulajdonjog fenntartás
A Termék tulajdonjoga az átvételkor abba az esetben száll át Vásárlóra, ha Termék teljes vételára kiegyenlítésre került. A Termék tulajdonjoga mindaddig nem száll át Vásárlóra, amíg Termék Vételárának összegét teljes egészében ki nem egyenlítette Eladó részére.
16. Előrendelésre vonatkozó szabályok
Előrendelés esetén az előrendelt termék ára tájékoztató jellegű, amelytől a termék végleges ára eltérhet. Vásárlónak az előrendelés leadásakor nem szükséges előre kifizetni a termék vételárát.
Eladó a Vásárlót a termék árának változásáról tájékoztatja. Az előrendelt termék végleges vételára azt követően kerül meghatározásra, hogy az az Eladó raktárába leszállításra került.
A Vásárló az előrendeléstől indokolás nélkül bármikor elállhat, ebben az esetben Eladó valamennyi, a Vásárló által ezzel összefüggésben, előre megfizetett összeget visszafizet.
Amennyiben Vásárló az előrendelés vételárát előre megfizette és a termék ára változik, úgy a különbözetet Eladó visszautalja a vásárló részére (amennyiben az ár alacsonyabb) vagy a Vásárló köteles azt Eladó részére még a termék leszállítását megelőzően megfizetni (ha az ár magasabb), amennyiben a vásárló akként dönt, hogy az árváltozás ellenére sem akar elállni az előrendelésétől.
Az előrendelési lehetőséggel megvásárolható termékek esetén véges számú termék állhat Eladó rendelkezésére, ezért előfordulhat, hogy Eladó az előrendelést nem tudja azonnal teljesíteni. Ezért az Eladó jogosult az előrendelt termékek szállítási határidejét megváltoztatni.
Amennyiben az előrendelt termék szállítási határideje jelentősen megváltozik (azaz meghaladja a 14 napot) Vásárló jogosult az előrendelésétől elállni. Amennyiben a termékkel kapcsolatos körülmények az előrendelés időpontjában foglaltakhoz képest jelentős mértékben megváltoznak és Eladótól - ezen körülmények változására tekintettel - nem elvárható az előrendelés teljesítése, úgy Eladó jogosult az előrendeléstől indokolás nélkül elállni és erről a vásárlót értesíti.
Vásárló az előrendelt termékek korlátossága tekintetében tudomásul veszi, hogy az Eladó rendelkezésére álló készletek kerülnek elosztásra az előrendelések sorrendje szerint.
17. Fizetés, számlázás
Vásárló a kiválasztott termékek vételárát és a szállítás díját, az esetleges költségekkel együttesen az alábbi, a Vásárló által választott fizetési módok valamelyikével egyenlítheti ki:
- online bankkártyás fizetés: A Vásárló a rendelés leadását követően átirányításra kerül az Eladóval szerződéses kapcsolatban lévő pénzügyi szolgáltató által üzemeltetett fizetési felületére, ahol a bankkártyaadatainak megadásával kártyás fizetési tranzakció keretében is teljesítheti a Megrendelés értékének kifizetését.
A bankkártyás fizetést a Barion biztosítja. Az online bankkártyás és egyéb fizetési módok a Barion rendszerén keresztül valósulnak meg. A bankkártya, illetve egyéb fizetéssel kapcsolatos adatok a kereskedőhöz nem jutnak el. A szolgáltatást nyújtó Barion Payment Zrt. a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt álló intézmény, engedélyének száma: H-EN-I-1064/2013.
Bankkártyás fizetés választása esetén a Barion fizetési oldalán a jelenleg legbiztonságosabbnak ítélt, titkosítással lebonyolított tranzakción keresztül fizethet bankkártyájával.
A tranzakció lépései: 1. A „Fizetés” gombra kattintva Ön átkerül a Barion fizetési oldalára, ahol a bankkártya adatai megadásával elindítja a tranzakciót. 2. A kártyaadatok megadását követően kérjük, ellenőrizze az adatok helyességét. 3. A tranzakció feldolgozása elindul a banki feldolgozó rendszerekben. 4. A fizetéseredményéről Ön e-mail útján is értesítést kap, valamint a Barion rendszere visszairányítja a webáruház oldalára.
- szállításkor utánvéttel a futárnál: Ezen fizetési mód választása esetén a Vásárló a termék vételárát és szállítási díjat a futárnál szállításkor köteles kiegyenlíteni készpénzzel vagy, ha futárnál bankkártyás fizetés biztosított, akkor bankkártyával. Utánvét díja függetlenül a rendelés értékhatárától: bruttó 490 Ft
- banki átutalás: A megrendelés után 2 munkanapon belül Eladó a Vevő által előzetesen megadott e-mail címre elküldi a díjbekérőt. Ahogy a díjbekérőben szereplő összeg megérkezett Eladó bankszámlája, akkor a termék továbbítása megtörténik a futárszolgálatnak, aki kiszállítja Vásárló címére.
Átutalás esetén a közlemény rovatba a díjbekérő számát kell megadni, annak érdekében, hogy beazonosítható legyen a fizetés.
Bankszámla adatok: Zebra-Shop Kft. (multipolari), bankszámlaszáma: 10918001-00000127-81240001 (UniCredit Bank Hungary Zrt.)
A banki átutalást bármikor indítható. Banki átutalással történő fizetés esetén a jóváírás, banki szolgáltatótól függően valósul meg.
Amennyiben Vásárló a díjbekérőben szereplő összeget 8 napon belül nem fizeti meg, akkor azt a felek a szerződés bontó feltételének minősítik, Eladó törli Vásárló megrendelését.
Vásárló jogosult eldönteni, hogy a fent ismertetett elérhető fizetési módok közül, melyiket választja.
Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény alkalmazásában nem minősül előlegfizetésnek, ha az ellenértéket megfizetni köteles fél saját döntése alapján előbb fizet, mint a teljesítés időpontja. Az ár, a fizetési határidő és a fizetési mód minden Megrendelés esetén feltüntetésre kerül.
Eladó az ügyletről számlát bocsát ki, amelyet Eladó a Vásárló által előzetesen megadott e-mail címre küld meg, valamint regisztrált Vásárló esetében Vásárló Felhasználói fiókján keresztül is elérhető Vásárló számára. A számla nem minősül elektronikus számlának, a számla kinyomtatása Vásárló feladata.
Vásárló köteles a számla kiállításához szükséges minden rá vonatkozó adatot a valóságnak megfelelően rögzíteni. Ennek elmulasztása, illetve az adatok hiányos vagy hibás rögzítése esetén Eladó nem kötelezhető új számla kiállítására.
18. Teljesítési határidő
A megrendelésre vonatkozóan az általános teljesítési határidő a rendelés visszaigazolásától számított 30 nap. Eladó szerződésszerűen teljesít, ha a futárszolgálat ezen határidőn belül a csomag kézbesítését első alakalommal megkísérli. Ha az Eladó határidőn belül nem teljesít, a Vevő jogosult a szerződéstől elállni.
Év végén / év elején, illetve bizonyos helyzetekben a szállítási határidő meghosszabbodhat, erről a webáruházban ad Eladó tájékoztatást.
Amennyiben a Vásárló nem veszi át a szerződésszerűen teljesített megrendelt Termék(ek)et (fizetési módtól függetlenül) szerződésszegést követ el, a Ptk. 6:156. § (1) bekezdése szerint késedelembe esik. Ez azt jelenti, hogy Eladó a megbízás nélküli ügyvitel szabályai alapján a Termék(ek)hez kapcsolódó tárolás szokásos költségét és a szállítási költséget is érvényesíti a Vásárlóval szemben.
19. Szállítás és szállítási díjak
A webáruházban megrendelt termékek személyes átvételére nincs lehetőség.
A termék kiszállítása kizárólag házhoz szállítással történik. A webáruházban megrendelt termékek házhoz szállítását a Magyar Posta (MPL Futárszolgálat) végzi.
A csomag futárszolgálat részére történő átadást követő 1-5 munkanapon belül megkísérli a csomagot kézbesíteni (első kézbesítési kísérlet).
A szállítási költség a fizetési módtól függően változik. A szállítási díjról Eladó a Vásárlót a megrendelés leadása előtt a következők szerint tájékoztatja:
- 1 Ft és 12.500,- Ft közötti rendelés esetén a szállítás díja: bruttó 1.890,- Ft
- 12.501,- Ft és 25.000 Ft közötti rendelés esetén a szállítás díja: bruttó 990,- Ft
- 25.000,- Ft feletti rendelés esetén szállítás ingyenes az ország egész területén.
Online bankkártyás fizetés esetén a fizetéssel díjtalan.
Bank átutalással történő fizetés esetén a fizetés díjtalan.
Utánvét díja függetlenül a rendelés összegétől: bruttó 490 Ft
20. Kézbesítésre vonatkozó szabályok
Eladó a terméket csomagban futárszolgálat útján, a Vásárló által megadott szállítási címre szállítja ki. Elektronikus tartalom esetében Eladó a terméket elektronikus úton szállítja ki.
A termék kiszállítását végző futárszolgálat: Magyar Posta Zrt. (MPL vagy Magyar Posta)
A Magyar Posta Zrt. a kiszállítás napján Vásárlót e-mail üzenetben értesíti a kézbesítés várható időpontkáról. A kézbesítés munkanapokon 8-17 óra közötti időszakban történik.
Az első kézbesítési kísérlet sikertelensége esetén a Magyar Posta Zrt. a küldemény érkezéséről és a kézbesítés megkísérléséről értesítőt hagy hátra, melyben tájékoztatja a második kézbesítés időpontjáról és arról, hogy hol és meddig tudja a Vásárló a küldeményt átvenni.
A második kézbesítési kísérlet sikertelensége esetén a Magyar Posta Zrt. a címhelyen ismételten értesítőt hagy, melyen feltünteti azt a kézbesítési pontot, illetve őrzési időt, ahol és ameddig a küldeményt a jogosult átveheti.
Ha a második kézbesítési kísérlet is sikertelen, abban az esetben visszaérkezik a raktárba a csomag, mely szerződés bontó feltételének minősül, a rendelés automatikusan törlésre kerül.
A kiszállítás aktuális állapotára vonatkozó e-mail tájékoztatások:
Értesítés csomag feladásáról: Csomagja átadásra került Magyar Posta Zrt.-ne szállítás érdekében.
Értesítés az első kézbesítési kísérlet napján: A Magyar Posta Zrt. tájékoztatása arról, hogy a csomag kézbesítőnél van. Ebben az értesítésben jelzi a Magyar Posta Zrt. az aznapi a kézbesítés várható idejét (egy 2 órás időintervallum), illetve a kézbesítő telefonszámát is. Telefonon közvetlenül a kézbesítést végző futárral a Vásárló egyeztetni tud a kézbesítés pontosításával kapcsolatban.
Értesítés a második kézbesítési kísérlet napján: A Magyar Posta Zrt. tájékoztatása arról, hogy a csomag kézbesítőnél van. Ebben az értesítésben jelzi a Magyar Posta az aznapi a kézbesítés várható idejét (egy 2 órás időintervallum), illetve a kézbesítő telefonszámát is. Vásárló telefonon közvetlenül a kézbesítést végző futárral tud egyeztetni a kézbesítés pontosításával kapcsolatban.
Csomagkövetés: Csomagazonosító-szám alapján az Magyar Posta Zrt. oldalán a Vásárló nyomon követheti, hogy hol tart a csomag kiszállítása: https://www.posta.hu/nyomkovetes/nyitooldal
Vásárló vállalja, hogy gondoskodik arról, hogy az általa megadott szállítási címen saját maga vagy olyan harmadik személy legyen jelen, aki a csomagot és megrendelt terméket képes átvenni.
A címzett köteles biztosítani a címhely könnyű és biztonságos megközelítését.
Szervezet címére érkezett küldeményt a postai szolgáltató akkor kézbesítheti személyes átadással, ha a szervezet az általa használt, címként feltüntethető ingatlanon (székhely, telephely, fióktelep, ügyintézés egyéb helye) gondoskodik a képviselő elérhetőségéről. A szervezet képviselőjét jogosultnak kell tekinteni a szervezet számára érkezett postai küldemények átvételére.
Futárszolgálat valamennyi csomagot a jogosult átvevő részére kézbesíti. A jogosult átvevő részére történt átadással Eladó szállítási kötelezettségét, valamint a Futárszolgálat a szállítási kötelezettségét teljesíti.
A postai küldeményt a címzett vagy a Postatv. és a 335/2012. (XII. 4.) Korm. rendelet alapján egyéb jogosult átvevő részére kell kézbesíteni. Egyéb jogosult átvevőnek alkalmi átvevő, helyettes átvevő, Postatv. szerint jogszerűen meghatalmazott személy, valamint a közvetett kézbesítő minősül.
Címzett: akinek a feladó a postai küldeményt küldi. Címzett lehet természetes, vagy jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság és egyéb szervezet.
Szervezet részére címzett küldemény átvételére a szervezet vezető tisztségviselője jogosult. Vezetőnek minősül a vezető tisztségviselő, a cégvezető, a vezető állású munkavállaló, továbbá minden olyan személy, aki cégjegyzésre vagy a szervezet általános képviseletére jogosult.
A küldemények átvétele vonatkozásában a szervezet képviselőjének kell tekinteni meghatalmazás nélkül is a) a szervezet üzlethelyiségében vagy az ügyfélforgalom számára nyitva álló egyéb helyiségében történő kézbesítés során a szervezet által foglalkoztatott munkavállalót vagy tagot, b) amennyiben a szervezet postázó helyiséget működtet, az ott foglalkoztatott természetes személyt, c) amennyiben a szervezet recepciót működtet, az ott foglalkoztatott természetes személyt.
Alkalmi átvevő: (1) Ha a csomag kézbesítése megkísérlésének időpontjában jogosult átvevő nem tartózkodik a címhelyen, a postai szolgáltató a küldemény átvételére – alkalmi átvevőként – jogosultnak tekintheti a címhely szerinti közvetlen szomszédot abban az esetben, ha erről a címzett kifejezetten így rendelkezett, megjelölve az alkalmi átvevőt. A közvetlen szomszédnak történő kézbesítés megtörténtéről a postai szolgáltató a címzettet értesíteni köteles. Nem kézbesíthető a közvetlen szomszédnak a sérült állapotban lévő postacsomag. (2) A szervezet azon munkavállalóját, aki nem minősül a fentiek szerint képviselőnek, a postai szolgáltató – alkalmi átvevőként – a postai küldemények átvételére jogosultnak tekintheti.
Helyettes átvevő: a) a címzett 14. életévét betöltött, a polgári törvénykönyv szerinti hozzátartozója, b) a címhelyen lévő ingatlan bérbeadója vagy a címzett szállásadója, ha az természetes személy.
Meghatalmazott: A címzett a postai küldemény átvételére más személy vagy szervezet részére meghatalmazást adhat. A szervezet mint címzett nevében az adhat meghatalmazást a küldemény átvételére, aki jogszabály alapján a szervezet képviseletére jogosult.
Közvetett kézbesítő: A küldeményt a címzett részére a küldemény címzésében megjelölt helyen működő szervezet (a továbbiakban: közvetett kézbesítő) útján kézbesíthető, amennyiben a címzett lakóhelye, tartózkodási helye, munkahelye a) Magyar Honvédség, Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat, rendvédelmi szerv, b) büntetés-végrehajtási, illetve javítóintézet, c) egészségügyi, illetve szociális ellátást nyújtó intézet, d) szálloda, diákszálló, munkásszálló, üdülő. A több címzett által használt vagy nem a használó által üzemeltetett irodaház, üzletház, ipari park, gyártelep vagy más hasonló létesítmény esetében az ezen létesítményeket üzemeltető szervezet köteles közvetett kézbesítőként eljárni, ha a postai szolgáltatónak az épületben vagy az ingatlan területén működő címzetthez történő eljutása bármilyen módon korlátozott, nem biztonságos, vagy a címzettek elérési helye nem egyértelműen beazonosítható.
Eladót a Címzetten kívüli jogosult átvevő részére történő kézbesítésért felelősség nem terheli, a jogosult átvevő a Ptk. általános szabályai szerint felel a küldemény címzett részére történő átadásáért.
Vásárló nem követelheti a szállítási díj megfizetését az Eladótól abban az esetben, ha a kézbesítés a Vásárlónak felróható okból hiúsul meg.
21. Csomag ellenőrzési kötelezettség
Vásárló köteles a megrendelt Termékek mennyiségi és minőségi ellenőrzését haladéktalanul elvégezni a Megrendelt Termék átvételét követően, amelynek keretében köteles meggyőződni arról. hogy a megrendelt Termék megfelel-e a kiválasztott Terméknek mind kinézet mind funkcionalitás tekintetében.
Ha Vásárló a csomag kibontásakor a futár jelenlétében észleli, hogy a Termék esztétikai vagy egyéb hibával rendelkezik, vagy a csomag nem vagy nem kellő mennyiségben tartalmazza azokat a Termékeket, amelyekre vonatkozóan Vásárló Megrendelést adott le, úgy Vásárló megtagadhatja a Termék átvételét és az erre rendszeresített űrlap kitöltésével a kiszállítást végző cég által foglalkoztatott futárral jogosult visszaküldeni a kiszállított Terméket Eladó részére. Ebben az esetben Eladó köteles a Megrendelést a létrejött Szerződésben foglaltaknak megfelelően teljesíteni.
Amennyiben a Vásárló a hibás kiszállítást elfogadja, a Vásárló köteles a szállítmányozó vállalat szállítási jegyzékében feltüntetni a sérülés leírását.
22. Át nem vett csomagok esetén követett eljárásrend
Amennyiben a Vásárló nem veszi át a megrendelt és szállításra átadott Árut, abban az esetben megszegi az Eladóval kötött szerződését, amely alapján kötelezettsége az Áru átvétele és ezzel az Eladó teljesítésének elfogadása.
Fogyasztónak minősülő Vásárló esetében 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet rendelkezései alapján a fogyasztót
- szerződés megkötése előtt a megilleti az ajánlat visszavonásának joga, ami a szerződés megkötésére kiterjedő ajánlati kötöttséget megszünteti, valamint
- a szerződés megkötésének napja és az Áru átvételének napja közötti időszakban is gyakorolja az elállási jogát,
azonban ezen joggyakorlásról Fogyasztónak minősülő vásárlónak nyilatkoznia kell és nyilatkozatát meg kell küldeni Eladó számára.
A kézbesíthetetlen csomag visszaérkezik Eladó raktárába. Felek a csomag visszaérkezését a szerződés bontó feltételének minősítik.
Amennyiben Vásárló a termék árát a kiszállítást megelőzően megfizette, akkor Eladó a termék árát visszautalja Vásárló bankszámlájára a kiszállítás és visszaszállítás költségeinek levonását követően (kötbér).
Eladó felhívja a figyelmet, hogy a fogyasztói elállás érvényesítésnek feltétele a csomag átvétele, ezért abban az esetben köteles átvenni, ha élni kíván fogyasztói elállással.
Webáruházunk fenntartja magának azt a jogot, hogy az átvétel megtagadása miatt visszaszállított csomagok címzettjeinek újabb megrendelést kizárólag előre utalással vagy bankkártyával kifizetett megrendelés esetében teljesít.
23. Elállás fogyasztónak minülő Vásárló esetén
A 45/2014. (II. 26.) Korm. rendeletben értelmében fogyasztó: a Polgári Törvénykönyvben meghatározott fogyasztó.
Fogyasztónak minősülő Vásárlót megilleti a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendeletben (a továbbiakban: Kormányrendelet) foglaltak szerinti indoklás nélküli elállási jog.
Vásárló az elállás jogát indokolás nélkül gyakorolhatja a Termék (több Termék egyidejű vásárlása esetén az utoljára átvett Termék) átvételétől számított 14 naptári napon belül. A 14 napos határidőbe a Termék átvételének napja nem számít bele. Az elállási jogát a Vásárló a Szerződés megkötésének napja – azaz a Termék Megrendelésének Eladó általi visszaigazolása – valamint a Termék átvételének napja közötti időszakban is gyakorolhatja.
A Vásárló az elállási jogát az erre vonatkozó egyértelmű nyilatkozat útján, vagy a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 2. mellékletében található nyilatkozat minta felhasználásával is gyakorolhatja, amelyből egyértelműen ki kell tűnnie az elállási szándékának.
Vásárló elállási szándékára vonatkozó egyértelmű nyilatkozatát Eladó részére a webáruház nyilvános felületén kitölthető nyomtatvány elküldésével, e-mailben vagy postai úton küldheti meg. Eladó a Vásárló elállási nyilatkozatát annak megérkezését követően köteles tartós adathordozón (pl. e-mail, postai levél) visszaigazolni.
Amennyiben a Termék még nem került átadásra a kiszállítást végző futárszolgálatnak, úgy a Vásárló az elállási jogát termék kiszállításra való átadása előtt is gyakorolhatja.
Amennyiben a Vásárló a fentiek szerint jelezte Eladó felé elállási szándékát, a Terméket legkésőbb az elállás közlésétől számított 14 naptári napon belül vissza kell küldenie Eladó részére postai úton, vagy futárszolgálat útján a következő címre: Zebra-Shop Kft., termék visszaküldési cím: 4200 Hajdúszoboszló, Nyugati sor 7.
Utánvéttel vagy portósan feladott küldeményeket Eladó nem vesz át.
Eladó a Vásárlónak visszajáró összeget a fogyasztó által igénybe vett fizetési móddal megegyező módon téríti vissza. A Vásárló kifejezett beleegyezése alapján Eladó a visszatérítésre más fizetési módot is alkalmazhat, de a Vásárlót ebből adódóan semmilyen többletdíj nem terhelheti.
A Vásárló által hibásan és/vagy pontatlanul megadott bankszámlaszám, vagy postai cím következtében történő késedelem miatt Eladót felelősség nem terheli.
Eladó mindaddig visszatarthatja a Vásárlónak visszajáró összeget, amíg a Vásárló a Terméket - kifogástalan, használatlan állapotban, valamint eredeti csomagolásban - vissza nem szolgáltatta, vagy kétséget kizáróan nem igazolta, hogy azt visszaküldte; a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni. Utánvéttel vagy portósan feladott küldeményeket Eladó nem vesz át.
Termék Eladóhoz történő visszaküldésének költségét a Vásárló viseli. A Vásárló felel továbbá a Termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó értékcsökkenésért, amelyet Eladó részére köteles megtéríteni, amely költséget Eladó jogosult a Vásárló számára visszautalásra váró összegből levonni.
A Szerződéstől való elállás joga, valamint a Termék visszaküldési lehetőség nem gyakorolható az alábbi esetekben:
a) olyan Termék tekintetében, amelynek ára, illetve díja a pénzpiac Eladó által nem befolyásolható ingadozásától függ,
b) olyan zárt csomagolású Termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza,
c) olyan Termék tekintetében, amely jellegénél fogva az átadást követően elválaszthatatlanul vegyül más Termékkel,
d) lezárt csomagolású hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépes szoftver példányának adásvétele tekintetében, ha az átadást követően a Vásárló a csomagolást felbontotta,
e) olyan nem előre gyártott Termék esetében, amelyet a Vásárló utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan Termék esetében, amelyet egyértelműen a Vásárló személyére szabtak,
f) romlandó vagy minőségét rövid ideig megőrző Termék tekintetében,
g) a nem tárgyi adathordozón nyújtott digitális tartalom tekintetében, ha Eladó a Vásárló kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg a teljesítést, és a Vásárló e beleegyezésével egyidejűleg nyilatkozott annak tudomásul vételéről, hogy a teljesítés megkezdését követően elveszíti az elállási jogát.
24. Ajándékkal együtt vásárolt termék esetén az elállási jog gyakorlása és a termék vételárának visszafizetése
Fogyasztónak minősülő Vásárló tudomásul veszi, hogy amennyiben részére a Termék ajándékkal együtt került kiszállításra és a fogyasztónak minősülő Vásárló él az elállási jogával, abban az esetben köteles a Terméket tartozékaival, valamint az ajándékkal együtt Eladó részére visszaküldeni.
Amennyiben a Termékkel együtt az ajándékot nem küldi vissza, abban esetben Eladó a jogalap nélküli gazdagodásra figyelemmel jogosult az Ajándék értékével csökkenteni a visszafizetendő összeget.
25. Termékpárosítási kedvezménnyel vásárolt termék árának visszafizetése
Amennyiben fogyasztónak minősülő Vásárló termékpárosítási kedvezménnyel vásárol terméket abban az esetben elállási jogával élhet valamennyi termék esetén, vagy egyes termék esetén.
Amennyiben valamennyi termék esetén él elállási jogával, abban az esetben Eladó a fogyasztónak minősülő Vásárló valamennyi terméket köteles Eladó számára visszaküldeni. Eladó ebben az esetben a fogyasztónak minősülő Vásárló által megfizetett vételárat teljes összegben visszafizeti.
Amennyiben fogyasztónak minősülő Vásárló csak egy, vagy egyes termékek esetén él elállási jogával, abban esetben köteles az elállással érintett Termék(ek)et visszaküldeni Eladó számára.
Ebben az esetben fogyasztónak minősülő Vásárló nem jogosult a termékpárosítási kedvezményre, Eladó a jogalap nélküli gazdagodásra figyelemmel jogosult a termékpárosítási kedvezmény értékével csökkenteni a visszafizetendő összeget, ami a vissza nem küldött eredeti és kedvezményes árának különbözete.
26. Elállás vállalkozónak minülő Vásárló esetén
A 45/2014. (II. 26.) Korm. rendeletben értelmében vállalkozás: a Polgári Törvénykönyvben meghatározott vállalkozás.
A fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) szabályai vállalkozónak minősülő Vásárlóra nem alkalmazandók, tehát Kormányrendeletben foglaltak szerinti indoklás nélküli elállási jog nem illeti meg vállalkozónak minősülő Vásárlót.
27. Kellékszavatosság fogyasztónak minősülő Vásárló esetében
Fogyasztónak minősülő Vásárló hibás teljesítés esetén Eladóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.) szabályai és a 373/2021. (VI. 30.) Korm. rendelet szabályai szerint.
Ahhoz, hogy a teljesítés szerződésszerűnek minősüljön a szerződés tárgyát képező szolgáltatásnak
a) meg kell felelnie a szerződésben foglalt leírásnak, mennyiségnek, minőségnek, típusnak, valamint rendelkeznie kell a szerződésben meghatározott funkcionalitással, kompatibilitással, interoperabilitással és egyéb, a szerződés szerinti jellemzőkkel;
b) alkalmasnak kell lennie a fogyasztó által meghatározott bármely célra, amelyet a fogyasztó legkésőbb a szerződés megkötésekor a vállalkozás tudomására hozott, és amelyet a vállalkozás elfogadott;
c) rendelkeznie kell a szerződésben meghatározott valamennyi tartozékkal, használati útmutatóval – ideértve az üzembe helyezésre vonatkozó utasítást, a telepítési utasítást, valamint az ügyfélszolgálati támogatást –; és
d) biztosítania kell a szerződésben meghatározott frissítéseket.
Ahhoz, hogy a teljesítés szerződésszerűnek minősüljön a fenti követelmények teljesülése mellett a szerződés tárgyát képező szolgáltatásnak
a) alkalmasnak kell lennie azokra a célokra, amelyeket azonos típusú szolgáltatás esetén jogszabály, műszaki szabvány vagy műszaki szabvány hiányában az irányadó magatartási kódex előír;
b) rendelkeznie kell a fogyasztó által észszerűen elvárható azon mennyiséggel, minőséggel, teljesítmény- és egyéb jellemzőkkel – különösen a funkcionalitás, a kompatibilitás, a hozzáférhetőség, a folyamatosság és a biztonságosság tekintetében –, amely azonos típusú szolgáltatás esetén szokásos, figyelembe véve a vállalkozás, annak képviselője vagy az értékesítési láncban részt vevő más személy a szolgáltatás konkrét tulajdonságaira vonatkozó nyilvános – különösen hirdetésben vagy címkén tett – kijelentését;
c) rendelkeznie kell a fogyasztó által észszerűen elvárható tartozékokkal és útmutatókkal – ideértve a csomagolást, illetve az üzembe helyezésre vonatkozó utasítást –; és
d) meg kell felelnie a vállalkozás által a szerződéskötést megelőzően mintaként, modellként bemutatott vagy próbaverzióként elérhetővé tett szolgáltatás tulajdonságainak, leírásának.
A fogyasztónak minősülő Vásárló – választása szerint – az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet:
- kérheti a Termék kijavítását vagy kicserélését, kivéve, ha az ezek közül a fogyasztónak minősülő Vásárló által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a vállalkozás számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna;
- az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelheti, vagy a szerződéstől elállhat, ha Eladó a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének nem tud eleget tenni, vagy ha a fogyasztónak minősülő Vásárlónak a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.
Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.
A fogyasztónak minősülő Vásárló az általa választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban köteles megtéríteni Eladó részére, kivéve, ha az áttérés indokolt volt, vagy arra Eladó adott okot.
Eladó megtagadhatja a Termék kijavítását, illetve kicserélését, ha az lehetetlen, vagy ha az aránytalan többletköltséget eredményezne számára, figyelembe véve valamennyi körülményt, ideértve a Termék hibátlan állapotban képviselt értékét, valamint a szerződésszegés súlyát.
Eladónak a saját költségére kell biztosítania a kicserélt áru visszavételét és a javítás költségét, amennyiben a szavatossági panasz megalapozott. Ha a kijavítás vagy kicserélés olyan Termék eltávolítását teszi szükségessé, amelyet a Termék jellegének és céljának megfelelően - a hiba felismerhetővé válása előtt - üzembe helyeztek, akkor a kijavításra vagy kicserélésre vonatkozó kötelezettség magában foglalja a nem megfelelő Termék eltávolítását és a csereként szállított vagy kijavított Termék üzembe helyezését vagy az eltávolítás, illetve üzembe helyezés költségeinek viselését.
A fogyasztónak minősülő Fogyasztónak a Terméket a kijavítás vagy kicserélés teljesítése érdekében Eladó rendelkezésére kell bocsátania.
Az ellenszolgáltatás leszállítása akkor arányos, ha annak összege megegyezik a fogyasztónak minősülő Vásárlónak szerződésszerű teljesítés esetén járó, valamint a Vásárló által ténylegesen megkapott áru értékének különbözetével.
A fogyasztónak minősülő Vásárló adásvételi szerződés megszüntetésére vonatkozó kellékszavatossági joga Eladónak címzett, a megszüntetésre vonatkozó döntést kifejező jognyilatkozattal gyakorolható.
A fogyasztónak minősülő Vásárló köteles a hibát annak felfedezése után késedelem nélkül közölni Eladóval. Vásárló által a hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni. A fogyasztónak minősülő Vásárló kellékszavatossági igénye a teljesítés időpontjától számított két év alatt évül el.
Fogyasztói szerződés esetében ellenkező bizonyításig vélelmezni kell, hogy a Termék teljesítésének időpontjától számított egy éven belül felismert hiba már a Termék teljesítésének időpontjában fennállt, kivéve, ha e vélelem a Termék természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen.
28. Kellékszavatosság vállalkozónak minősülő Vásárló esetében
Vállalkozónak minősülő Vásárló hibás teljesítés esetén Eladóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.) alapján.
Vállalkozónak minősülő Vásárló – választása szerint – az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet:
a) kérheti a Termék kijavítását vagy kicserélését, kivéve, ha az ezek közül a vállalkozónak minősülő Vásárló által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a vállalkozás számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna;
b) az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelheti, vagy a hibát Eladó költségére maga is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy a szerződéstől elállhat, ha az Eladó a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének nem tud eleget tenni, vagy ha a vállalkozónak minősülő Vásárlónak a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.
Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.
Vállalkozónak minősülő Vásárló az általa választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban köteles megtéríteni Eladó részére, kivéve, ha az áttérés indokolt volt, vagy arra Eladó adott okot.
Vállalkozónak minősülő Vásárló esetében a kellékszavatossági jog érvényesítési határideje 1 év, amely a teljesítés napján indul.
Vállalkozónak minősülő Vásárlót termékszavatossági jog és a jogszabályban biztosított kötelező jótállás nem illeti meg.
29. Termékszavatosság fogyasztónak minősülő Vásárló esetében
Ingó dolog (Termék) hibája esetén a fogyasztónak minősülő Vásárló – választása szerint –kellékszavatossági igényt vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.
Termékszavatossági igényként a fogyasztónak minősülő Vásárló kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti.
A Termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
Termékszavatossági igényét fogyasztónak minősülő Vásárló a Termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.
Fogyasztónak minősülő Vásárló a termékszavatossági igényét kizárólag az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja. A Termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Fogyasztónak minősülő Vásárló kell bizonyítania.
A gyártó vagy forgalmazó kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
a) a Terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
b) a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
c) a Termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
A gyártónak (forgalmazónak) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.
Fogyasztónak minősülő Vásárló ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet.
Fogyasztónak minősülő Vásárló termékszavatossági igényének eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igény a gyártóval szemben érvényesíthető.
30. Termékszavatosság vállalkozónak minősülő Vásárló esetében
Vállalkozónak minősülő Vásárlót termékszavatossági jog nem illeti meg.
31. Jótállás fogyasztónak minősülő Vásárló esetében
Hibás teljesítés esetén Eladó a fogyasztónak minősülő Vásárlóval szemben a Polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet I. sz. mellékletében felsorolt tartós fogyasztási cikkek tekintetében jótállásra köteles.
Aki jogszabály alapján jótállásra köteles, a jótállás időtartama alatt a jótállást keletkeztető jognyilatkozatban vagy jogszabályban foglalt feltételek szerint köteles helytállni a hibás teljesítésért. Mentesül a jótállási kötelezettség alól, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.
A jótállási jegyet a vásárlási bizonylat (számla) helyettesítheti.
A jótállás időtartama:
- 10.000 forintot el nem érő Vételár esetén nincs jótállás
- 10.000 forintot elérő, de 250.000 forintot meg nem haladó Vételár esetén 2 év,
- 250.000 forintot meghaladó Vételár esetén 3 év.
A jótállási idő a fogyasztási cikk fogyasztónak minősülő Vásárló részére történő átadása, vagy ha a Termék üzembe helyezése szükséges, akkor, ha az üzembe helyezést Eladó vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napjával kezdődik. Ha Eladónak minősülő Vásárló a fogyasztási cikket az átadástól számított hat hónapon túl helyezteti üzembe Eladóval, vagy annak megbízottjával, akkor a jótállási határidő kezdő időpontja a fogyasztási cikk átadásának napja.
A fogyasztási cikk kijavítása esetén a jótállás időtartama meghosszabbodik a javításra átadás napjától kezdve azzal az idővel, amely alatt a Fogyasztónak minősülő Vásárló a fogyasztási cikket a hiba miatt rendeltetésének megfelelően nem használhatta.
A jótállási igény alapján Eladónak törekednie kell arra, hogy a hibát 15 napon belül kijavítsa. Ha a kijavítás vagy a kicserélés időtartama a tizenöt napot meghaladja, akkor Eladó a fogyasztónak minősülő Vásárlót tájékoztatni köteles a kijavítás vagy a csere várható időtartamáról.
Ha a jogszabályban meghatározott jótállási időtartam alatt a fogyasztási cikk első alkalommal történő javítása során Eladó részéről megállapítást nyer, hogy a fogyasztási cikk nem javítható, a fogyasztónak minősülő Vásárló eltérő rendelkezése hiányában Eladó köteles a fogyasztási cikket nyolc napon belül kicserélni vagy – amennyiben a Termék ezen időszakon belül nem elérhető – a Termék ellenértékét a fogyasztónak minősülő Vásárló részére visszatéríteni.
Ha a jogszabályban meghatározott jótállási időtartam alatt a fogyasztási cikk három alkalommal történő kijavítást követően ismét meghibásodik – a Fogyasztónak minősülő Vásárló eltérő rendelkezése hiányában -, valamint ha a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:159. § (2) bekezdés b) pontja alapján a fogyasztónak minősülő Vásárló nem igényli a vételár arányos leszállítását, és a fogyasztónak minősülő Vásárló nem kívánja a fogyasztási cikket Eladó költségére kijavítani vagy mással kijavíttatani, Eladó köteles a fogyasztási cikket nyolc napon belül kicserélni.
Ha a fogyasztási cikk kicserélésére nincs lehetőség, Eladó köteles a fogyasztónak minősülő Vásárló által bemutatott, a fogyasztási cikk ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton – az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlán vagy nyugtán – feltüntetett vételárat nyolc napon belül a fogyasztónak minősülő Vásárló részére visszatéríteni.
Ha a fogyasztási cikk kijavítására a kijavítási igény Eladó részére való közlésétől számított harmincadik napig nem kerül sor – a fogyasztónak minősülő Vásárló eltérő rendelkezése hiányában – Eladó köteles a fogyasztási cikket a harmincnapos határidő eredménytelen elteltét követő nyolc napon belül kicserélni.
Ha a fogyasztási cikk cseréjére nincs lehetőség, Eladó köteles a fogyasztónak minősülő Vásárló által bemutatott, a fogyasztási cikk ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton – az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlán vagy nyugtán – feltüntetett vételárat a harmincnapos kijavítási határidő eredménytelen elteltét követő nyolc napon belül a fogyasztónak minősülő Vásárló részére visszatéríteni.
Nem tartozik jótállási kötelezettség körébe a hiba, ha annak oka a Termék fogyasztónak minősülő Vásárló részére való átadását követően lépett fel, így különösen, de nem kizárólag, ha a hibát:
- szakszerűtlen üzembe helyezés (kivéve, ha az üzembe helyezést Eladó, vagy annak megbízottja végezte el, illetve, ha a szakszerűtlen üzembe helyezés a használati-kezelési útmutató hibájára vezethető vissza);
- rendeltetésellenes használat, a használati-kezelési útmutatóban foglaltak figyelmen kívül hagyása;
- helytelen tárolás, helytelen kezelés, rongálás;
- elemi kár, természeti csapás okozta.
32. Jótállás vállalkozónak minősülő Vásárló esetében
Vállalkozónak minősülő Vásárlót jogszabályban biztosított kötelező jótállás nem illeti meg.
33. Szellemi alkotásokkal kapcsolatos rendelkezések
Vásárló és a webáruházban felhasználói fiókkal nem rendelkező látogató tudomásul veszi és elfogadja, hogy a honlap, a honlapon feltüntetett képek, videók, védjegyek, logók, grafikai és arculati elemek, a honlap elrendezése és design-ja, a honlapon szereplő kereskedelmi nevek és minden egyéb tartalom, illetve a honlap működéséhez használt minden műszaki megoldás és szoftver, valamint a honlapon elérhető adatbázis szerzői jogi vagy egyéb jogi oltalomban részesülnek és Eladó, illetve a Termékek gyártóinak kizárólagos jogosultsági körébe tartoznak.
A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény (továbbiakban: Szjt.) 1. § (1) bekezdése értelmében a weboldal szerzői műnek minősül, így annak minden része szerzői jogi védelem alatt áll. Az Szjt. 16. § (1) bekezdése alapján tilos a weboldalon található grafikai és szoftveres megoldások, számítógépi programalkotások engedély nélküli felhasználása, illetve bármely olyan alkalmazás használata, amellyel a weboldal, vagy annak bármely része módosítható. A weboldalról és annak adatbázisából bármilyen anyagot átvenni a jogtulajdonos írásos hozzájárulása esetén is csak a weboldalra való hivatkozással, forrás feltüntetésével lehet. A jogtulajdonos: Zebra-Shop Kft.
Vásárló és a honlapon felhasználói fiókkal nem rendelkező látogató nem jogosult ugyanakkor a honlap vagy annak bármilyen része vagy alkotóeleme előző mondatban foglaltaktól eltérő felhasználására Eladó előzetes írásbeli hozzájárulásának hiányában, különösen a honlap többszörözésére, terjesztésére, letölthetővé tételére, nyilvánossághoz való közvetítésére, átdolgozására, átvételére, a honlap tartalmának kereskedelmi forgalomba hozatalára.
A Vásárló tudomásul veszi, hogy az Eladótól történő termékvásárlás során a Vásárló nem jogosult a Eladó szerződéses partnerei, illetve Eladó által bejegyzett védjegyek, kereskedelmi nevek, céglogók stb. használatára, hacsak egyes konkrét esetekre vonatkozólag nem jött létre egyedi megállapodás a Felek között.
34. Magatartási szabályok
Vásárlók elfogadják, és felelősséggel tartoznak azért, hogy az általuk webáruházban megjelenített tartalmak:
a) nem lehetnek jogszabálysértők, különösen nem sérthetik más személyek személyhez fűződő jogait, illetve nem megtévesztő jellegűek;
b) nem irányulhatnak faji vagy etnikai származásra, politikai véleményre, vallási vagy világnézeti meggyőződésre, szexuális életre vagy szexuális irányultságra vagy nemi vagy egyéb csoporthoz való tartozásra tekintettel történő hátrányos megkülönböztetésre vagy kirekesztésre;
c) nem tartalmazhatnak obszcén vagy bántó, sértő, megfélemlítésre vagy gyűlöletkeltésre alkalmas kifejezéseket, üzeneteket, illetve ilyen témájú honlapokra mutató hivatkozásokat;
d) nem tartalmazhatnak személyes adatokat;
e) nem tartalmazhatnak reklámot, hirdetést, Eladó gazdasági tevékenységével megegyező tevékenységet folytató más személy tevékenységének népszerűsítésére nem irányulhatnak, ilyen harmadik személyek elérhetőségi adatait nem tartalmazhatják;
f) nem irányulhatnak Eladó jó hírnevének csorbítására;
g) nem irányulhatnak Eladó versenytársainak népszerűsítésére.
Vásárló elfogadja, hogy amennyiben Eladó egy konkrét Termék értékelésére kéri fel a Vásárlót, úgy az értékelést a Vásárló az adott Termék oldalán oszthatja meg. Eladó minden esetben a Vásárló által a megrendelés során megadott e-mail címére küldi ki a termékértékelő e-mailt. Az értékelés adása során a konkrét megrendelésre, kereskedői ajánlatra vonatkozó információ megosztása nem megengedett.
Vásárló így elősegítheti más Felhasználók / Vásárlók minél szélesebb körű tájékoztatását. Az értékelés a Vásárló részéről önkéntes. Az értékelés adásával a Vásárló hozzájárul ahhoz, hogy az általa megadott tartalmat Eladó megjelenítse vagy azt más módon (pl. reklámozás céljából) felhasználja.
Vásárló a webáruházban hirdetett Termékekkel kapcsolatban értékeléseket jeleníthetnek meg. Eladó nem köteles az értékeléseket elemezni vagy megjeleníteni a webáruházban.
A Vásárlók / Felhasználók tudomásul veszik, hogy az általuk megjelenített tartalmakat Eladó jogosult moderálni, a webáruházból eltávolítani.
35. Panaszkezelés, jogviták kezelése
A fogyasztónak minősülő Vásárló valamely fogyasztóvédelmi problémájának megoldása érdekében az alábbi intézményekhez fordulhat segítségért:
- a webáruházhoz panasszal fordulhat,
- a fogyasztóvédelmi hatóság fogyasztóvédelmi jogszabálysértés esetén jár el,
- a békéltető testület egyéni ügye megoldásában segít,
- az Európai Fogyasztói Központ határon átnyúló fogyasztói jogvitája megoldásában segít.
36. Panasz
Amennyiben a fogyasztónak minősülő Vásárló a fogyasztói jogainak megsértését észleli Eladó eljárásával kapcsolatban, jogosult panasszal élni Eladónál.
Eladó neve: Zebra-Shop Korlátolt Felelősségű Társaság, székhelye: 1152 Budapest, Illyés Gyula utca 2-4. A. ép. Fsz. 7. ajtó
A panaszkezelés írásban postai, vagy e-mail útján történik a panasz dokumentálása és tartalmának bizonyítása érdekében, továbbá arra figyelemmel, hogy Eladó üzlettel nem rendelkezik, a termékek kiszállítása raktárból történik. Eladó panaszt telefonon nem fogad, figyelemmel arra, hogy telefonon a panaszt alátámasztó bizonyítékok nem mutathatóak be.
Panasz tehető írásban postai úton, a panaszt a következő címre kell küldeni:
Zebra-Shop Korlátolt Felelősségű Társaság, postacm: 1152 Budapest, Illyés Gyula utca 2-4. A. ép. Fsz. 7. ajtó
Panasz tehető e-mail útján, a panaszt a következő címre kell küldeni: multipolari@zebra-shop.hu
Panasz elbírálhatósága érdekében a panasza mindenképpen tartalmazza a következő adatokat:
- neve
- lakcíme
- a fogyasztó panaszának részletes leírása
- a panaszt igazoló dokumentumokat (pl. fénykép, jegyzőkönyv) és egyéb bizonyítékok
A könnyebb beazonosíthatóság érdekében lehetőség szerint panasza tartalmazza:
- rendelés azonosító vagy számlaszám
Eladó a panaszról jegyzőkönyvet vesz fel, melyet a panaszra adott válasszal együtt küld meg.
Az írásban tett panaszt Eladó annak beérkezését követően 30 napon belül érdemben, írásban megválaszolja, illetve megteszi a szükséges, hatáskörébe tartozó intézkedéseket.
37. Fogyasztóvédelmi hatóság
A fogyasztóvédelmi hatóság eljárása megindításának feltétele, hogy a fogyasztó az Eladóval közvetlenül megkísérelje a vitás ügy rendezését.
A fogyasztóvédelmi hatósághoz a fogyasztónak minősülő Vásárló abban az esetben fordulhat, amikor valamilyen fogyasztóvédelmi jogsértést tapasztalt a vállalkozás részéről, és a vitás ügyét előzetesen megkísérelte rendezni a vállalkozással.
Nem tartoznak a fogyasztóvédelmi hatóság hatáskörébe a fogyasztó és a vállalkozás között kötött szerződés létrejöttével, érvényességével, joghatásaival és megszűnésével, valamint a szerződésszegés és joghatásai megállapításával összefüggő vitás ügyek, amelyek tipikusan kellékszavatossági, jótállási, illetve kártérítési kötelezettség teljesítésével kapcsolatosak. Az ilyen, egyedi fogyasztói jogviták rendezése érdekében a fogyasztó bírósághoz fordulhat, vagy a békéltető testület eljárását kezdeményezheti.
Az eljárásra a fogyasztó lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti fogyasztóvédelmi hatóság illetékes.
Fogyasztóvédelmi hatóságként a kormányhivatalok járnak el. A fogyasztóvédelmi hatóság elérhetőségi:
Budapest Főváros Kormányhivatala Fogyasztóvédelmi Főosztály
székhely: 1117 Budapest, Prielle Kornélia utca 4/b.
e-mail: fogyasztovedelem@bfkh.gov.hu
telefon: 06 (1) 450 2598
illetékesség: Budapest
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/budapest/megye/szervezet/fogyasztovedelmi-foosztaly
Pest Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Főosztály
székhely: 1072 Budapest, Nagy Diófa u.10-12.
e-mail: fogyved@pest.gov.hu
telefon: 06 (1) 459 4843
illetékesség: Pest vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/pest/megye/szervezet/fogyasztovedelmi-foosztaly
Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 6000 Kecskemét, Szent István krt. 19/A. Hatósági Tanácsadó Iroda Rezsipont
e-mail: fogyasztovedelem@bacs.gov.hu
telefon: 06 (76) 795 710
illetékesség: Bács-Kiskun vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/bacs-kiskun/megye/ugyfelszolgalat/kecskemet-6000-23
Baranya Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 7630 Pécs, Hengermalom u. 2.
e-mail: fogyasztovedelem@baranya.gov.hu
telefon: 06 (72) 795-398
illetékesség: Baranya vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/baranya/megye/ugyfelszolgalat/pecs-7630
Békés Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
internetes elérhetőség:
székhely: 5600 Békéscsaba, József Attila utca 2-4.
e-mail: fogyved@bekes.gov.hu
telefon: +36 (66) 546 150
illetékesség: Békés vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/bekes/megye/ugyfelszolgalat/bekescsaba-5600-0
Borsod-Abaúj- Zemplén Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
internetes elérhetőség:
székhely: 3527 Miskolc, József Attila u. 20.
e-mail: fogyasztovedelem@borsod.gov.hu
telefon: 06 (46) 795 779
illetékesség: Borsod-Abaúj- Zemplén vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/borsod-abauj-zemplen/megye/ugyfelszolgalat/miskolc-3527
Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 6722 Szeged, Rákóczi tér 1.
e-mail: fogyasztovedelem@csongrad.gov.hu
telefon: 06 (62) 680 530
illetékesség: Csongrád-Csanád vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/csongrad-csanad/megye/ugyfelszolgalat/szeged-6722-13
Fejér Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 8000 Székesfehérvár, Honvéd utca 8.
e-mail: fogyved@fejer.gov.hu
telefon: +36 (22) 501 751
illetékesség: Fejér vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/fejer/megye/ugyfelszolgalat/szekesfehervar-8000-18
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 9022 Győr, Türr István utca. 7.
e-mail: fogyasztovedelem@gyor.gov.hu
telefon: +36 96 795 950
illetékesség: Győr-Moson-Sopron vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/gyor-moson-sopron/megye/szervezet/kozlekedesi-muszaki-engedelyezesi-meresugyi-es
Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 4025 Debrecen, Széchenyi utca 46.
e-mail: fogyasztovedelem@hajdu.gov.hu
telefon: 06 52 533 924
illetékesség: Hajdú-Bihar vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/hajdu-bihar/megye/ugyfelszolgalat/debrecen-4025-3
Heves Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 3300 Eger, Kossuth Lajos utca 9.
e-mail: fogyved@heves.gov.hu
telefon: 06 (36) 515-469
illetékesség: Heves vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/heves/megye/ugyfelszolgalat/eger-3300-13
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 5000 Szolnok, Indóház u. 8.
e-mail: jasz.fogyved@jasz.gov.hu
telefon: 06 (56) 795-165
illetékesség: Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/jasz-nagykun-szolnok/megye/szervezet/kozlekedesi-muszaki-engedelyezesi-meresugyi
Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 2800 Tatabánya, Bárdos L. u. 2.
e-mail: fogyasztovedelem.meff@komarom.gov.hu
telefon: 06 (34) 309-303
illetékesség: Komárom-Esztergom vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/komarom-esztergom/megye/ugyfelszolgalat/tatabanya-2800-10
Nógrád Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 3100 Salgótarján, Karancs út 54.
e-mail: fogyved@nograd.gov.hu
telefon: 06 (32) 511 116
illetékesség: Nógrád vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/nograd/megye/ugyfelszolgalat/salgotarjan-3100-8
Somogy Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 7400 Kaposvár, Vásártéri u. 2.
e-mail: fogyasztovedelem@somogy.gov.hu
telefon: 06 (82) 510-868
illetékesség: Somogy vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/somogy/megye/ugyfelszolgalat/kaposvar-7400-23
Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 4400 Nyíregyháza, Hatzel tér 10.
e-mail: fogyasztovedelem@szabolcs.gov.hu
telefon: 06 42 500 694
illetékesség: Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/szabolcs-szatmar-bereg/megye/szervezet/kozlekedesi-muszaki-engedelyezesi-es
Tolna Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 7100 Szekszárd, Kiskorzó tér 3.
e-mail: fogyasztovedelem@tolna.gov.hu
telefon: 06 (74) 795-950
illetékesség: Tolna vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/tolna/megye/ugyfelszolgalat/szekszard-7100-5
Vas Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 9700 Szombathely, Wesselényi u. 7.
e-mail: fogyasztovedelem@vas.gov.hu
telefon: 06 (94) 505-220
illetékesség: Vas vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/vas/megye/ugyfelszolgalat/szombathely-9700-25
Veszprém Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 8200 Veszprém, Kistó utca 1.
e-mail: fogyasztovedelem@veszprem.gov.hu
telefon: +36 88 550 510
illetékesség: Veszprém vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/veszprem/megye/ugyfelszolgalat/veszprem-8200-2
Zala Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Osztály
székhely: 8900 Zalaegerszeg, Pintér Máté u. 22.
e-mail: fogyasztovedelem.zala@zala.gov.hu
telefon: 06 (92) 510-530
illetékesség: Zala vármegye
internetes elérhetőség:
https://kormanyhivatalok.hu/kormanyhivatalok/zala/megye/ugyfelszolgalat/zalaegerszeg-8900-23
Az Eladónak nincs a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvény szerinti magatartási kódexe.
38. Békéltető Testület
A Békéltető Testület hatásköre, csak a fogyasztó és vállalkozás között fennálló fogyasztói jogvita bírósági eljáráson kívüli rendezésére terjed ki. Fogyasztói jogvitának minősül a fogyasztó és a vállalkozás közötti adásvételi vagy szolgáltatási szerződés megkötésével és teljesítésével kapcsolatos vitás ügy, valamint a fogyasztó és a vállalkozás között külön megkötésre kerülő adásvételi vagy szolgáltatási szerződés hiányában a termék minőségével, biztonságosságával, a termékfelelősségi szabályok alkalmazásával, a szolgáltatás minőségével összefüggő vitás ügy.
Amennyiben Eladó és a fogyasztónak minősülő Vásárló között esetlegesen fennálló fogyasztói jogvita a tárgyalások során nem rendeződik, a fogyasztónak minősülő Vásárló, a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes békéltető testülethez fordulhat.
A békéltető testület eljárása megindításának feltétele, hogy fogyasztónak minősülő Vásárló Eladóval közvetlenül megkísérelje a vitás ügy rendezését.
A békéltető testület – kivéve, ha a fogyasztó személyes meghallgatást kér - a meghallgatást személyes jelenlét nélküli, hang- és képi átvitelt egyidejűleg biztosító elektronikai eszköz útján online formában tartja meg (a továbbiakban: online meghallgatás).
A vállalkozást a békéltető testületi eljárásban együttműködési kötelezettség terheli, ennek keretében kötelesek vagyunk a békéltető testület felhívására határidőn belül válasziratunkat megküldeni a békéltető testület számára. A fogyasztói jogviták online rendezéséről, valamint a 2006/2004/EK rendelet és a 2009/22/EK irányelv módosításáról szóló, 2013. május 21-i 524/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet alkalmazásának kivételével a vállalkozás a meghallgatáson egyezség létrehozatalára feljogosított személy részvételét biztosítani köteles. Az online meghallgatáson a vállalkozás egyezség létrehozására feljogosított képviselője köteles online részt venni. Ha a fogyasztó személyes meghallgatást kér, a vállalkozás egyezség létrehozására feljogosított képviselője köteles legalább online részt venni a meghallgatáson.
Eladó a békéltető testületi eljárások tekintetében nem tett alávetési nyilatkozatot, ezért a békéltető testületek döntései 200.000 Ft igényt meghaladó ügyekben rá nézve nem kötelezőek, ugyanakkor Eladó minden békéltető testületi eljárásban részt vesz és annak során együttműködési kötelezettség terheli.
A Békéltető Testület hatáskörébe tartozik a fogyasztói jogvita bírósági eljáráson kívüli rendezése. A Békéltető Testület feladata, hogy megkísérelje a fogyasztói jogvita rendezése céljából egyezség létrehozását a felek között, ennek eredménytelensége esetén az ügyben döntést hoz a fogyasztói jogok egyszerű, gyors, hatékony és költségkímélő érvényesítésének biztosítása érdekében. A Békéltető Testületekről bővebb információ a http://www.bekeltetes.hu oldalon érhető el.
A fogyasztóvédelmi törvény alapján a Békéltető Testületi eljárás tekintetében fogyasztónak minősül az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységi körén kívül eső célok érdekében eljáró, külön törvény szerinti civil szervezet, egyházi jogi személy, társasház, lakásszövetkezet, amely árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje.
A fogyasztói minőség fennállását a Békéltető Testület jogosult ellenőrizni és vizsgálni. Az eljárás szabályaira a Békéltető Testület alatt írt szabályok az irányadóak.
Az eljárásra a fogyasztó lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testület illetékes.
Baranya Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 7625 Pécs, Majorossy Imre u. 36.
Telefonszáma: (72) 507-154; (20) 283-3422
Honlap cím: www.baranyabekeltetes.hu
E-mail cím: info@baranyabekeltetes.hu; kerelem@baranyabekeltetes.hu
illetékesség: Tolna, Somogy és Baranya vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 3525 Miskolc, Szentpáli u. 1.
Telefonszáma: (46) 501-090
Honlap cím: www.bekeltetes.borsodmegye.hu
E-mail cím: bekeltetes@bokik.hu
Illetékesség: Heves, Nógrád és Heves és Nógrád vármegye
Budapesti Békéltető Testület
Címe: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99.
Telefonszáma: (1) 488-2131
Honlap cím: bekeltet.bkik.hu
E-mail cím: bekelteto.testulet@bkik.hu
illetékesség: Budapest
Csongrád-Csanád Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 6721 Szeged, Párizsi krt. 8-12.
Telefonszáma: (62) 554-250/118 mellék
Honlap cím: bekeltetes-csongrad.hu
E-mail cím: bekelteto.testulet@csmkik.hu
illetékesség: Csongrád-Csanád, Bács-Kiskun, Békés vármegye
Fejér Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 8000 Székesfehérvár, Hosszúséta tér 4-6.
Telefonszáma: (22) 510-310
Honlap cím: www.bekeltetesfejer.hu
E-mail cím: bekeltetes@fmkik.hu
illetékesség: Fejér, Komárom-Esztergom, Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 9021 Győr, Szent István út 10/A.
Telefonszáma: (96) 520-217
Honlap cím: www.bekeltetesgyor.hu/hu, www.gymsmkik.hu/bekelteto
E-mail cím: bekeltetotestulet@gymskik.hu
illetékesség: Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala vármegye
Hajdú-Bihar Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 4025 Debrecen Vörösmarty u. 13-15.
Telefonszáma: (52) 500-710; (52) 500-745
Honlap cím: www.hbmbekeltetes.hu
E-mail cím: bekelteto@hbkik.hu
illetékesség: Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Pest Vármegyei Békéltető Testület
Címe: 1055 Budapest, Balassi Bálint utca 25. IV. emelet 2.
Telefonszáma: (1) 792-7881
Honlap cím: www.panaszrendezes.hu, www.pestmegyeibekelteto.hu
E-mail cím: pmbekelteto@pmkik.hu
illetékesség: Pest vármegye
39. Európai Fogyasztói Központ
Fogyasztónak minősülő Vásárlók jogosultak ezen kívül határon átnyúló Megrendeléseik során az Online vitarendezési platform-ot használni. Az online vitarendezési platform magyar nyelven itt érhető el: https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm?event=main.home2.show&lng=HU
Az Európai Bizottság létrehozott egy honlapot, amelybe a fogyasztók beregisztrálhatnak, így ezen keresztül lehetőségük nyílik arra, hogy online vásárláshoz kapcsolódó jogvitáikat ezen keresztül rendezzék egy kérelem kitöltésével, elkerülve a bírósági eljárást. Így a fogyasztók tudják érvényesíteni jogaikat anélkül, hogy például a távolság meggátolná őket ebben.
Ha Ön panaszt kíván tenni egy, az interneten vásárolt Áruval vagy szolgáltatással kapcsolatban, és nem akar feltétlenül bírósághoz fordulni, igénybe veheti az online vitarendezés eszközét.
40. Bírósági eljárás
Fogyasztónak minősülő Vásárló jogosult a fogyasztói jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére polgári eljárás keretében a hatályos jogszabályok rendelkezései szerint.
41. Vállalkozónak minősülő Vásárlókra vonatkozó panaszkezelés
Vállalkozónak minősülő Vásárlók esetében elsődlegesen jelezzék Eladó felé problémájukat, panaszukat.
Eladó neve: Zebra-Shop Korlátolt Felelősségű Társaság
székhelye: 1152 Budapest, Illyés Gyula utca 2-4. A. ép. Fsz. 7. ajtó
A panaszkezelés írásban postai, vagy e-mail útján történik a panasz dokumentálása és tartalmának bizonyítása érdekében, továbbá arra figyelemmel, hogy Eladó üzlettel nem rendelkezik, a termékek kiszállítása raktárból történik. Eladó panaszt telefonon nem fogad.
Panasz tehető írásban postai úton, a panaszt a következő címre kell küldeni: Zebra-Shop Korlátolt Felelősségű Társaság, 1152 Budapest, Illyés Gyula utca 2-4. A. ép. Fsz. 7. ajtó
Panasz tehető e-mail útján, a panaszt a következő címre kell küldeni: multipolari@zebra-shop.hu
Panasz elbírálhatósága érdekében a panasza mindenképpen tartalmazza a következő adatokat:
- cégneve
- székhelye
- rendelés azonosító vagy számlaszám
- panaszának részletes leírása
- a panaszt igazoló dokumentumokat (pl. fénykép, jegyzőkönyv) és egyéb bizonyítékok
Az írásban tett panaszt Eladó annak beérkezését követően 30 napon belül érdemben, írásban megválaszolja, illetve megteszi a szükséges, hatáskörébe tartozó intézkedéseket.
Vállalkozónak minősülő Vásárlók az Eladóval esetlegesen fennálló, Eladóval való tárgyalások során nem rendezhető jogvitájuk eldöntését kezdeményezhetik a hatályos jogszabályok rendelkezései alapján.
42. Külföldre történő értékesítés
Az Eladó nem különbözteti meg a webáruház használatával Magyarország területén és az azon kívül az Európai Unió területén belüli Vásárlókat. A jelen ÁSZF eltérő rendelkezése hiányában az Eladó Magyarország területén biztosítja a megrendelt Áruk kiszállítását/átvételét.
A Magyarországon kívüli vásárlásra is jelen ÁSZF rendelkezései az irányadóak azzal, hogy a vonatkozó rendelet előírásai alapján jelen pont értelmezésében vevőnek az a fogyasztó minősül, aki valamely tagállam állampolgára, vagy valamely tagállamban lakóhellyel rendelkezik, vagy az a vállalkozás, amely valamely tagállamban letelepedési hellyel rendelkezik, és az Európai Unión belül kizárólag végfelhasználás céljából vásárol árut vagy vesz igénybe szolgáltatást, vagy ilyen szándékkal jár el. Fogyasztónak az a természetes személy minősül, aki olyan célból jár el, amely kívül esik kereskedelmi, ipari, kézműipari vagy szakmai tevékenysége körén.
A kommunikáció és a vásárlás nyelve elsősorban a magyar nyelv, az Eladó nem köteles a Vásárló tagállami szerinti nyelven kommunikálni a Vásárlóval.
Az Eladó nem köteles megfeleljen a Vásárló tagállama szerinti nemzeti jogban az érintett Áruval kapcsolatban meghatározott szerződésen kívüli követelményeknek, például címkézési vagy ágazatspecifikus követelményeknek, vagy hogy tájékoztassa a Vásárlót ezekről a követelményekről.
Az Eladó eltérő rendelkezése hiányában Magyarországi ÁFÁ-t alkalmazza minden Áru esetében.
A Vásárló a jelen ÁSZF szerint élhet jogérvényesítési lehetőségeivel.
Elektronikus fizetési megoldás alkalmazása esetén a fizetés az Eladó által meghatározott pénznemben valósul meg.
Az Eladó visszatarthatja az Áru átadását ameddig nem győződik meg arról, hogy az Áru árának és a szállítási díjnak kifizetése sikeresen és maradéktalanul megtörtént az elektronikus fizetési megoldás használatával (ideértve azt az esetet is, amikor az átutalással fizetett Áru esetén a Vásárló a tagállama szerinti pénznemben utalja el a vételárat (szállítási díjat) és az átváltás, valamint a banki jutalékok, költségek miatt az Eladó nem kapja meg teljes mértékben a vételár összegét). Amennyiben az Áru ára nem került teljes mértékben kifizetésre, az Eladó a vételár kiegészítésére hívhatja fel a Vásárlót.
Az Eladó az Áru átadása érdekében a magyar Vásárlókat megillető átadási lehetőségeket biztosítja a nem magyarországi Vásárlóknak is.
Amennyiben a Vásárló az ÁSZF szerint kérheti az Áru szállítását Magyarország területére, vagy bármely más Európai Uniós tagállam területére, ezt kérheti a nem magyarországi vásárló is bármely az ÁSZF-ben megjelölt szállítási módon.
Amennyiben a Vásárló az ÁSZF szerint választhatja az Áru személyes átvételét az Eladónál, ezzel élhet a nem magyarországi Vásárló is.
Egyebekben a Vásárló kérheti, hogy az Áru szállítását saját költségén oldhassa meg külföldre. Magyar Vásárlót ez a jog nem illet meg.
Az Eladó a szállítási díj megfizetését követően teljesíti a megrendelést, amennyiben a Vásárló a szállítási díjat nem fizeti meg az Eladó számára, vagy a saját szállítást nem oldja meg az előre egyezetetett időpontig, az Eladó a szerződést felmondja és az előre megfizetett vételárat visszafizeti a Vásárló számára.
43. ÁSZF hatálya, elfogadása, módosítása
Eladó és Vásárló között létrejövő szerződés tartalmát – a vonatkozó kötelező érvényű jogszabályok rendelkezései mellett – a jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) határozzák meg. Ennek megfelelően tartalmazza a jelen ÁSZF a Vásárlót és Eladót illető jogokat és kötelezettségeket, a szerződés létrejöttének feltételeit, a teljesítési határidőket, a szállítási és fizetési feltételeket, a felelősségi szabályokat, valamint az elállási jog gyakorlásának feltételeit.
A webáruház használatához szükséges azon technikai tájékoztatást, melyet jelen ÁSZF nem tartalmaz, a webáruház honlapján elérhető egyéb tájékoztatások nyújtják.
Vásárló a megrendelése véglegesítése előtt köteles megismerni a jelen ÁSZF rendelkezéseit.
Eladó bármikor jogosult a jelen ÁSZF részben vagy egészben történő módosítására. A legújabb ÁSZF módosításról rövid felhívás formájában az ügyfélfiókban (webáruház adminisztrációs felületén), tájékoztatja regisztrált Felhasználókat/ Vásárlókat.
Az ÁSZF és annak mindenkori módosítása a közzétételkor lép hatályba és a módosítás közzétételét követően a webáruház használatával, a megrendelés igénybevételének megkezdésével Vásárló elfogadja és magára nézve kötelezőnek tekinti a hatályos módosított ÁSZF rendelkezéseit.
44. Részleges érvénytelenség
A jelen Általános Szerződési Feltételek bármely rendelkezésének esetleges érvénytelensége jelen Általános Szerződési Feltételek többi rendelkezésének érvényességét nem érinti.
Ha az Általános Szerződési Feltételek valamely pontja jogilag hiányos vagy hatálytalan, attól még a szerződés további pontjai érvényben maradnak és a hatálytalan vagy hibás rész helyett a vonatkozó jogszabályok rendelkezései alkalmazandóak.
45. Vegyes rendelkezések
A jelen Általános Szerződési Feltételek az első oldalon meghatározott napon lép hatályba.
A jelen Általános Szerződési Feltételek tekintetében a magyar jog, valamint az irányadó Európai Uniós jog rendelkezései irányadóak.
Eladó jogosult a jelen Általános Szerződési Feltételek alapján a közte és a Vásárlók között létrejött jogviszonyt, azaz jogainak és kötelezettségeinek egészét harmadik személy részére a Ptk. 6:208.§ -6:210.§-aiban foglaltak szerint átruházni. A jogutóddal létrejövő jogviszony tartalma megegyezik a jelen Általános Szerződési Feltételek szerint Eladó és a Vásárló között létrejött szerződés tartalmával.
Eladó jogosult a jelen Általános Szerződési Feltételeket egyoldalúan módosítani, amely esetben a módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt Általános Szerződési Feltételeket köteles közzé tenni webáruházban. Vásárló a webáruház bármelyik funkciójának a módosítás közzétételét követő használatával elfogadja.
Vásárló tudomásul veszi, hogy a közte és Eladó között a jelen Általános Szerződési Feltételek elfogadásával létrejövő szerződések nyelve magyar, ezek a szerződések nem minősülnek írásba foglalt szerződésnek, azokat Eladó nem iktatja.
Eladó nem veti alá magát magatartási kódexnek.
Eladó kizárja a felelősségét a Honlap technikai hiba okán vagy egyéb külső behatások miatt (pl. rosszindulatú kódok által okozott hibás működés) felmerülő hibás működéséből eredő károk tekintetében.
multipolari.hu
ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ
1. Bevezető rendelkezések
verzió: 1.0
hatálybalépés dátuma: 2025.03.10.
A multipolari.hu weboldal / webáruház szolgáltatásinak használata során történő adatkezelés a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről szóló 2016/679 EU Rendeletnek (a továbbiakban: GDPR vagy Általános Adatvédelmi Rendelet) és az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (a továbbiakban: Infotv.) rendelkezéseinek megfelelően történik.
A Zebra-Shop Korlátolt Felelősségű Társaság (székhely: 1152 Budapest, Illyés Gyula utca 2-4. A. ép. Fsz. 7. ajtó, cégjegyzékszám: 01-09-433806, nyilvántartó hatóság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága, adószám: 32619164-2-42, a továbbiakban: Adatkezelő) minden esetben biztosítja az általa kezelt személyes adatok tekintetében az adatkezelés jogszerűségét és célhoz kötöttségét.
Az Adatkezelési tájékoztató célja, hogy a multipolari.hu weboldal /webshop szolgáltatásinak használatával összefüggésben az Érintettek teljeskörű tájékoztatást kapjanak személyes adataik kezeléséről. Az Adatkezelő fenntartja a jogot jelen tájékoztató módosítására, az ezzel kapcsolatos értesítésről a módosított Tájékoztató honlapon történő közzétételével gondoskodik.
A jelen dokumentum a webshop működésével kapcsolatban minden releváns adatkezelési információt tartalmaz az Európai Unió 2016/679 számú Általános Adatvédelmi Rendelete (a továbbiakban: Rendelet, GDPR) és a 2011. évi CXII. tv. (a továbbiakban: Infotv.) alapján.
2. Adatkezelő neve és elérhetőségei
Adatkezelő neve: Zebra-Shop Korlátolt Felelősségű Társaság
Székhelye: 1152 Budapest, Illyés Gyula utca 2-4. A. ép. Fsz. 7. ajtó
nyilvántartó hatóság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága
cégjegyzékszám: 01-09-433806
Honlap: www.multipolari.hu
E-mail cím: multipolari@zebra-shop.hu
3. Az érintettek adatkezeléssel kapcsolatos jogainak ismertetése
Az érintett kérelmezheti az adatkezelőtől a rá vonatkozó személyes adatokhoz való hozzáférést, azok helyesbítését, törlését vagy kezelésének korlátozását, és az érintettnek joga van az adathordozhatósághoz, továbbá a hozzájárulás bármely időpontban történő visszavonásához.
A személyes adatokhoz való hozzáférést, azok törlését (ide értve a teljes regisztráció törlését is), módosítását, vagy kezelésének korlátozását, az adatok hordozhatóságát, az adatkezelések elleni tiltakozást az alábbi módokon tudja érintett kezdeményezni:
postai úton: Zebra-Shop Kft., 1152 Budapest, Illyés Gyula utca 2-4. A. ép. Fsz. 7. ajtó
e-mail útján: multipolari@zebra-shop.hu
4. Fogalom meghatározások
„személyes adat”: azonosított vagy azonosítható természetes személyre („érintett”) vonatkozó bármely információ; azonosítható az a természetes személy, aki közvetlen vagy közvetett módon, különösen valamely azonosító, például név, szám, helymeghatározó adat, online azonosító vagy a természetes személy testi, fiziológiai, genetikai, szellemi, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára vonatkozó egy vagy több tényező alapján azonosítható;
„adatkezelés”: a személyes adatokon vagy adatállományokon automatizált vagy nem automatizált módon végzett bármely művelet vagy műveletek összessége, így a gyűjtés, rögzítés, rendszerezés, tagolás, tárolás, átalakítás vagy megváltoztatás, lekérdezés, betekintés, felhasználás, közlés továbbítás, terjesztés vagy egyéb módon történő hozzáférhetővé tétel útján, összehangolás vagy összekapcsolás, korlátozás, törlés, illetve megsemmisítés;
„adatkezelő”: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely a személyes adatok kezelésének céljait és eszközeit önállóan vagy másokkal együtt meghatározza; ha az adatkezelés céljait és eszközeit az uniós vagy a tagállami jog határozza meg, az adatkezelőt vagy az adatkezelő kijelölésére vonatkozó különös szempontokat az uniós vagy a tagállami jog is meghatározhatja;
„adatfeldolgozó”: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely az adatkezelő nevében személyes adatokat kezel;
„címzett”: az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, akivel vagy amellyel a személyes adatot közlik, függetlenül attól, hogy harmadik fél-e. Azon közhatalmi szervek, amelyek egy egyedi vizsgálat keretében az uniós vagy a tagállami joggal összhangban férhetnek hozzá személyes adatokhoz, nem minősülnek címzettnek; az említett adatok e közhatalmi szervek általi kezelése meg kell, hogy feleljen az adatkezelés céljainak megfelelően az alkalmazandó adatvédelmi szabályoknak;
„az érintett hozzájárulása”: az érintett akaratának önkéntes, konkrét és megfelelő tájékoztatáson alapuló és egyértelmű kinyilvánítása, amellyel az érintett nyilatkozat vagy a megerősítést félreérthetetlenül kifejező cselekedet útján jelzi, hogy beleegyezését adja az őt érintő személyes adatok kezeléséhez;
„érintett hozzájárulása nélküli adatkezelés”: A jogszabályon alapuló kötelező adatkezeléshez, illetve Eladó jogos érdekén alapuló adatkezeléshez nem szükséges az érintett hozzájárulása, sőt, kifejezett tiltakozása ellenére is kezelhetőek az adatai.
„adatvédelmi incidens”: a biztonság olyan sérülése, amely a továbbított, tárolt vagy más módon kezelt személyes adatok véletlen vagy jogellenes megsemmisítését, elvesztését, megváltoztatását, jogosulatlan közlését vagy az azokhoz való jogosulatlan hozzáférést eredményezi.
5. A személyes adatok kezelésére vonatkozó elvek
A személyes adatok:
a) kezelését jogszerűen és tisztességesen, valamint az érintett számára átlátható módon kell végezni („jogszerűség, tisztességes eljárás és átláthatóság”);
b) gyűjtése csak meghatározott, egyértelmű és jogszerű célból történjen, és azokat ne kezeljék ezekkel a célokkal össze nem egyeztethető módon; nem minősül az eredeti céllal össze nem egyeztethetőnek a közérdekű archiválás céljából, tudományos és történelmi kutatási célból vagy statisztikai célból történő további adatkezelés („célhoz kötöttség”);
c) az adatkezelés céljai szempontjából megfelelőek és relevánsak kell, hogy legyenek, és a szükségesre kell korlátozódniuk („adattakarékosság”);
d) pontosnak és szükség esetén naprakésznek kell lenniük; minden észszerű intézkedést meg kell tenni annak érdekében, hogy az adatkezelés céljai szempontjából pontatlan személyes adatokat haladéktalanul töröljék vagy helyesbítsék („pontosság”);
e) tárolásának olyan formában kell történnie, amely az érintettek azonosítását csak a személyes adatok kezelése céljainak eléréséhez szükséges ideig teszi lehetővé; a személyes adatok ennél hosszabb ideig történő tárolására csak akkor kerülhet sor, amennyiben a személyes adatok kezelésére közérdekű archiválás céljából, tudományos és történelmi kutatási célból vagy statisztikai célból kerül majd sor, az érintettek jogainak és szabadságainak védelme érdekében előírt megfelelő technikai és szervezési intézkedések végrehajtására is figyelemmel („korlátozott tárolhatóság”);
f) kezelését oly módon kell végezni, hogy megfelelő technikai vagy szervezési intézkedések alkalmazásával biztosítva legyen a személyes adatok megfelelő biztonsága, az adatok jogosulatlan vagy jogellenes kezelésével, véletlen elvesztésével, megsemmisítésével vagy károsodásával szembeni védelmet is ideértve („integritás és bizalmas jelleg”).
Az adatkezelő felelős a fentiek megfelelésért, továbbá képesnek kell lennie e megfelelés igazolására („elszámoltathatóság”).
6. A hozzájárulás igazolhatóságával kapcsolatban kezelt adatok
A regisztráció, megrendelés, hírlevélre történő feliratkozás, kapcsolatfelvétel során az informatikai rendszer eltárolja a hozzájárulással kapcsolatos informatikai adatokat a későbbi bizonyíthatóság érdekében.
7. Webáruház működtetéséhez, vásárláshoz kapcsolódó adatkezelés
Az adatkezelés ténye, a kezelt adatok köre: A webáruházban történő vásárláshoz, termék kiszállításához, számlázáshoz, továbbá a webáruházban fiók létrehozásához szükséges adatok.
A weboldalon történő vásárlása szerződéskötésnek minősül az adatkezelő és az érintett között. Az online vásárlás sajátosságaiból adódóan adatkezelő kénytelen a szerződéskötéshez és a pénzügyi bizonylat előállításához szükséges adatokon kívül a szerződés tárgyát képező termék átadásához a kiszállítás ideje alatti kapcsolat tartáshoz szükséges személyes adatokat is beszerezni, kezelni.
A szerződés tárgyát képező termék átadásához a kiszállítás ideje alatti kapcsolat tartáshoz szükséges személyes adatokat az adatkezelő a választott vagy kijelölt futárszolgálatnak, mint adatfeldolgozónak átadja.
A látogató szabad akaratából dönthet a weboldalunkon történő regisztrációról. A regisztráció a webáruházi vásárlásnak nem feltétele. A regisztráció során megadott adatok tárolásával az Adatkezelő kényelmesebb szolgáltatást biztosít a vásárlói számára (pl. az érintett adatait újabb vásárláskor nem kell ismét megadni).
A rendelések feldolgozása során a szerződés teljesítése érdekében szükségesek adatok kezelése a cél. Amennyiben vásárló rendelést adott le a webshopban, akkor az adatkezelés és az adatok megadása a szerződés teljesítéséhez elengedhetetlen.
A számla kiállítása során az adatkezelési folyamat a jogszabályoknak megfelelő számla kiállítása és a számviteli bizonylat-megőrzési kötelezettség teljesítése érdekében történik. Az Sztv. 169. § (1)-(2) bekezdése alapján a gazdasági társaságoknak a könyvviteli elszámolást közvetlenül és közvetetten alátámasztó számviteli bizonylatot meg kell őrizniük.
Az áruszállításhoz kapcsolódó adatkezelés során az adatkezelési célja a megrendelt termék kiszállítása érintetthez történő eljuttatása, valamint az érintett tájékoztatása a kiszállítási folyamatról, illetve az átvétel időpontjáról.
Az áru kiszállítása adatfeldolgozó útján történik, ezért az e célból felhasznált kezelt személyes adatok átadása az adatfeldolgozó felé elkerülhetetlen.
Az érintettek köre: A webáruházban vásárló, valamint regisztráló valamennyi érintett.
Az adatkezelés célja: Az adatkezelés szerződés teljesítéséhez, továbbá jogi kötelezettség teljesítéséhez, valamint adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges. Érinettnek azért szükséges a személyes adatokat megadni, hogy a rendelését, vásárlását teljesíteni lehessen Az adatszolgáltatás elmaradása azzal a következménnyel jár, hogy Eladó nem tudja a rendelését feldolgozni és/vagy vásárlást teljesíteni, a vásárolt terméket leszállítani.
Az adatkezelés időtartama: Az adatkezelés időtartama egyes adatok esetében eltérő.
Az adatkezelés jogalapja:
GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pontja
GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) pontja
GDPR 6. cikk (1) bekezdés c) pontja
GDPR 6. cikk (1) bekezdés f) pontja
Az elektronikus kereskedelemi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (1) bekezdése
Az elektronikus kereskedelemi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény13/A. § (2) bekezdése
Az elektronikus kereskedelemi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (3) bekezdése
Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 169. § a) pontja
Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 169. § b) pontja
Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 169. § d) pontja
Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 169. § e) pontja
Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 169. § f) pontja
Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 169. § g) pontja
Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 169. § i) pontja
Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 169. § j) pontja
Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 169. § k) pontja
Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 169. § m) pontja
A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 169. § (2) bekezdése
A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:22. §-a
A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:24. §-a
A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:25. §-a
Webáruház működtetéséhez, vásárláshoz kapcsolódó adatkezelés
Személyes adat: Jelszó
Az adatkezelés célja: Vásárlói regisztrációhoz szükséges, felhasználói fiók létrehozásához a webáruházban való vásárlás céljából. Regisztrációt követően a felhasználói fiókba történő biztonságos belépést szolgálja.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés a) pont, GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (3) bek.
Az adatkezelés időtartama: A jelszó megváltoztatásáig, vagy a felhasználói fiók törléséig tart.
A felhasználói fiókját bármikor törölheti.
Személyes adat: Név / Számlázási név
Regisztráció esetén
Az adatkezelés célja: Amennyiben regisztrál, de vásárlási lehetőségével nem él, akkor a regisztráció teljesítéséhez szükséges az adatkezelés.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés a) pont, GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (1) bek., Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (2) bek.
Az adatkezelés időtartama: Amennyiben regisztrált, de nem vásárolt, akkor a felhasználói fiók törléséig tart az adatkezelés. A felhasználói fiókját bármikor törölheti. Az adatkezelés a hozzájárulás visszavonásáig tart.
Vásárlás esetén
Az adatkezelés célja: Amennyibe vásárol, akkor az adatkezelés szerződés teljesítéséhez, továbbá jogi kötelezettség teljesítéséhez, valamint adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges. Az adatkezelés kapcsolatfelvételhez, a szerződés létrehozásához, tartalmának meghatározásához, módosításához, teljesítéséhez, a teljesítésének figyelemmel kísérése, továbbá a szerződésből eredő díjak számlázásához, valamint az azzal kapcsolatos követelések érvényesítéséhez szükséges.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, GDPR. 6 cikk (1) bekezdés c) pont, GDPR 6. cikk (1) bekezdés f) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (1) és (2) bek., Áfa. tv. 169. § e) pont, Számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 169. § (2) bek.
Az adatkezelés időtartama: 8 év
Személyes adat: Szállítási név
Regisztráció esetén
Az adatkezelés célja: Amennyiben regisztrál, de vásárlási lehetőségével nem él, akkor a regisztráció teljesítéséhez szükséges az adatkezelés.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés a) pont, GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (1) bek., Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (2) bek.
Az adatkezelés időtartama: Amennyiben regisztrált, de nem vásárolt, akkor a felhasználói fiók törléséig tart az adatkezelés. A felhasználói fiókját bármikor törölheti. Az adatkezelés a hozzájárulás visszavonásáig tart.
Vásárlás esetén
Az adatkezelés célja: Termék kiszállításához és kézbesítéséhez szükséges. Az adatkezelés szerződés teljesítéséhez, továbbá adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges. Az adatkezelés kapcsolatfelvételhez, a szerződés létrehozásához, tartalmának meghatározásához, módosításához, teljesítéséhez, a teljesítésének figyelemmel kísérése, továbbá a szerződésből eredő díjak számlázásához, valamint az azzal kapcsolatos követelések érvényesítéséhez szükséges.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, GDPR 6. cikk (1) bekezdés f) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (1) és (2) bek.
Az adatkezelés időtartama: Általános elévülés időtartamáig (5 év)
Személyes adat: Cím / Számlázási cím
Regisztráció esetén
Az adatkezelés célja: Amennyiben regisztrál, de vásárlási lehetőségével nem él, akkor a regisztráció teljesítéséhez szükséges az adatkezelés.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés a) pont, GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (1) és (2) bek.
Az adatkezelés időtartama: Amennyiben regisztrált, de nem vásárolt, akkor a felhasználói fiók törléséig tart az adatkezelés. A felhasználói fiókját bármikor törölheti. Az adatkezelés a hozzájárulás visszavonásáig tart.
Vásárlás esetén
Az adatkezelés célja: Amennyiben vásárol, akkor az adatkezelés szerződés teljesítéséhez, továbbá jogi kötelezettség teljesítéséhez, valamint adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges. Az adatkezelés kapcsolatfelvételhez, a szerződés létrehozásához, tartalmának meghatározásához, módosításához, teljesítéséhez, a teljesítésének figyelemmel kísérése, továbbá a szerződésből eredő díjak számlázásához, valamint az azzal kapcsolatos követelések érvényesítéséhez szükséges.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, GDPR. 6 cikk (1) bekezdés c) pont, GDPR 6. cikk (1) bekezdés f) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (1) és (2) bek., Áfa. tv. 169. § e) pont, Számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 169. § (2) bek.
Az adatkezelés időtartama: 8 év
Személyes adat: Szállítási cím
Regisztráció esetén
Az adatkezelés célja: Amennyiben regisztrál, de vásárlási lehetőségével nem él, akkor a regisztráció teljesítéséhez szükséges az adatkezelés.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés a) pont, GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (1) és (2) bek.
Az adatkezelés időtartama: Amennyiben regisztrált, de nem vásárolt, akkor a felhasználói fiók törléséig tart az adatkezelés. A felhasználói fiókját bármikor törölheti. Az adatkezelés a hozzájárulás visszavonásáig tart.
Vásárlás esetén
Az adatkezelés célja: Termék kiszállításához és kézbesítéséhez szükséges. Az adatkezelés szerződés teljesítéséhez, továbbá adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges. Az adatkezelés kapcsolatfelvételhez, a szerződés létrehozásához, tartalmának meghatározásához, módosításához, teljesítéséhez, a teljesítésének figyelemmel kísérése, továbbá a szerződésből eredő díjak számlázásához, valamint az azzal kapcsolatos követelések érvényesítéséhez szükséges.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, GDPR 6. cikk (1) bekezdés f) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (1) és (2) bek.
Az adatkezelés időtartama: Általános elévülés időtartamáig (5 év)
Személyes adat: E-mail cím
Regisztráció esetén
Az adatkezelés célja: Amennyiben regisztrál, de vásárlási lehetőségével nem él, akkor a regisztráció teljesítéséhez szükséges az adatkezelés.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés a) pont, GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (3) bek.
Az adatkezelés időtartama: Amennyiben regisztrált, de nem vásárolt, akkor a felhasználói fiók törléséig tart az adatkezelés. A felhasználói fiókját bármikor törölheti. Az adatkezelés a hozzájárulás visszavonásáig tart.
Vásárlás esetén
Az adatkezelés célja: Amennyiben vásárol, akkor az adatkezelés szerződés teljesítéséhez, továbbá adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges. Az adatkezelés kapcsolatfelvételhez, a szerződés létrehozásához, tartalmának meghatározásához, módosításához, teljesítéséhez, a teljesítésének figyelemmel kísérése, továbbá a szerződésből eredő díjak számlázásához, valamint az azzal kapcsolatos követelések érvényesítéséhez szükséges. Szükséges továbbá kapcsolattartáshoz, azonosításhoz és regisztrációhoz.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, GDPR 6. cikk (1) bekezdés f) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (3) bek.
Az adatkezelés időtartama: Általános elévülés időtartamáig (5 év)
Személyes adat: Telefonszám
Regisztráció esetén
Az adatkezelés célja: Amennyiben regisztrál, de vásárlási lehetőségével nem él, akkor a regisztráció teljesítéséhez szükséges az adatkezelés.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés a) pont, GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (3) bek.
Az adatkezelés időtartama: Amennyiben regisztrált, de nem vásárolt, akkor a felhasználói fiók törléséig tart az adatkezelés. A felhasználói fiókját bármikor törölheti. Az adatkezelés a hozzájárulás visszavonásáig tart.
Vásárlás esetén
Az adatkezelés célja: Az adatkezelés szerződés teljesítéséhez szükséges. Az adatkezelés kapcsolattartáshoz szükséges.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (3) bek.
Az adatkezelés időtartama: Általános elévülés időtartamáig (5 év)
Személyes adat: Termék adatok (értékesített termék megnevezése, mennyisége)
Az adatkezelés célja: Az adatkezelés szerződés teljesítéséhez, továbbá jogi kötelezettség teljesítéséhez, valamint adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges. Az adatkezelés kapcsolatfelvételhez, a szerződés létrehozásához, tartalmának meghatározásához, módosításához, teljesítéséhez, a teljesítésének figyelemmel kísérése, továbbá a szerződésből eredő díjak számlázásához, valamint az azzal kapcsolatos követelések érvényesítéséhez szükséges.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, GDPR. 6 cikk (1) bekezdés c) pont, GDPR 6. cikk (1) bekezdés f) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (1) és (2) bek., Áfa. tv. 169. § f) pont, Számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 169. § (2) bek.
Az adatkezelés időtartama: 8 év
Személyes adat: Megrendelés/vásárlás összege
Az adatkezelés célja: Az adatkezelés szerződés teljesítéséhez, továbbá jogi kötelezettség teljesítéséhez, valamint adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges. Az adatkezelés kapcsolatfelvételhez, a szerződés létrehozásához, tartalmának meghatározásához, módosításához, teljesítéséhez, a teljesítésének figyelemmel kísérése, továbbá a szerződésből eredő díjak számlázásához, valamint az azzal kapcsolatos követelések érvényesítéséhez szükséges.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, GDPR. 6 cikk (1) bekezdés c) pont, GDPR 6. cikk (1) bekezdés f) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (1) és (2) bek., Áfa. tv. 169. § i), j), k) pont, Számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 169. § (2) bek.
Az adatkezelés időtartama: 8 év
Személyes adat: Fizetésfizetési mód
Az adatkezelés célja: Az adatkezelés szerződés teljesítéséhez, továbbá jogi kötelezettség teljesítéséhez, valamint adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges. Az adatkezelés kapcsolatfelvételhez, a szerződés létrehozásához, tartalmának meghatározásához, módosításához, teljesítéséhez, a teljesítésének figyelemmel kísérése, továbbá a szerződésből eredő díjak számlázásához, valamint az azzal kapcsolatos követelések érvényesítéséhez szükséges.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, GDPR. 6 cikk (1) bekezdés c) pont, GDPR 6. cikk (1) bekezdés f) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (1) és (2) bek., Számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 169. § (2) bek.
Az adatkezelés időtartama: 8 év
Személyes adat: Vásárlásról kiállított számla adatai egyéb adatai (Teljesítés dátuma, számla kiállítás dátuma, fizetési határidő)
Az adatkezelés célja: Az adatkezelés szerződés teljesítéséhez, továbbá jogi kötelezettség teljesítéséhez, valamint adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges. Az adatkezelés kapcsolatfelvételhez, a szerződés létrehozásához, tartalmának meghatározásához, módosításához, teljesítéséhez, a teljesítésének figyelemmel kísérése, továbbá a szerződésből eredő díjak számlázásához, valamint az azzal kapcsolatos követelések érvényesítéséhez szükséges.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, GDPR. 6 cikk (1) bekezdés c) pont, GDPR 6. cikk (1) bekezdés f) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (1) és (2) bek., Áfa. tv. 169. §-a alapján a számla kötelező adattartalma, Számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 169. § (2) bek.
Az adatkezelés időtartama: 8 év
Személyes adat: Megjegyzés rovatban megadott adatok, információk
Az adatkezelés célja: Az adatkezelés szerződés teljesítéséhez, továbbá adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges.
Vásárlónak lehetősége van a rendelés során a „Megjegyzés rovatban” az általa a rendelés, és/vagy kiszállítás kapcsán fontosnak tartott információkat, adatokat közölni Adatkezelővel. Ezen adatok megadása önkéntes, azonban az adatok megadása után azok a megrendeléshez, a szerződés teljesítéséhez szükséges adattá válik. Az információ, adatok önkéntes megadását követően azok kezelése a szerződés létrehozása, tartalmának meghatározása, módosítása, teljesítése, teljesítésének figyelemmel kísérése, az abból származó díjak számlázása, valamint az azzal kapcsolatos követelések érvényesítéséhez szükséges.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR. 6 cikk (1) bekezdés a) pont, GDPR. 6 cikk (1) bekezdés b) pont, GDPR. 6 cikk (1) bekezdés c) pont, GDPR 6. cikk (1) bekezdés f) pont, Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (3) bek.
Az adatkezelés időtartama: Általános elévülés időtartamáig (5 év)
8. Hírlevél, direkt marketing tevékenység
Az adatkezelés ténye, a kezelt adatok köre: A gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól szóló 2008. évi XLVIII. törvény 6. §-a értelmében Felhasználó előzetesen és kifejezetten hozzájárulhat ahhoz, hogy Adatkezelő reklámajánlataival, egyéb küldeményeivel a regisztrációkor megadott elérhetőségein megkeresse.
Továbbá az Érintett a jelen tájékoztató rendelkezéseit szem előtt tartva hozzájárulhat ahhoz, hogy Adatkezelő a reklámajánlatok küldéséhez szükséges személyes adatait kezelje.
Adatkezelő nem küld kéretlen reklámüzenetet, és az Érintett korlátozás és indokolás nélkül, ingyenesen leiratkozhat az ajánlatok küldéséről. Ebben az esetben Adatkezelő minden - a reklámüzenetek küldéséhez szükséges - személyes adatát törli nyilvántartásából és további reklámajánlataival nem keresi meg az Érintetett. Érintett a reklámokról leiratkozhat az üzenetben lévő linkre kattintva.
Az érintettek köre: A hírlevélre feliratkozó valamennyi érintett.
Az adatkezelés célja: reklámot tartalmazó elektronikus üzenetek (e-mail, sms, push üzenet) küldése az érintett részére, tájékoztatás nyújtása az aktuális információkról, termékekről, akciókról, új funkciókról stb.
Az adatkezelés időtartama, az adatok törlésének határideje: a hozzájáruló nyilatkozat visszavonásáig, azaz a leiratkozásig tart az adatkezelés.
Az érintett bármikor, ingyenesen leiratkozhat a hírlevélről.
Az adatkezelés jogalapja: GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pont, a gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól szóló 2008. évi XLVIII. törvény 6. § (5) bekezdése
Személyes adat: Név, e-mail cím
Az adatkezelés célja: Azonosítás, a hírlevélre feliratkozás lehetővé tétele.
Az adatkezelés jogalapja: Az Érintett önkéntes hozzájárulása a GDPR. 6 cikk (1) bekezdés a) pontja alapján. A gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól szóló 2008. évi XLVIII. törvény 6. § (5) bekezdése.
Az adatkezelés időtartama: A hozzájárulás visszavonásáig
Személyes adat: A feliratkozás időpontja
Az adatkezelés célja: Technikai művelet végrehajtása
Az adatkezelés jogalapja: Az Érintett önkéntes hozzájárulása a GDPR. 6 cikk (1) bekezdés a) pontja alapján. A gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól szóló 2008. évi XLVIII. törvény 6. § (5) bekezdése.
Az adatkezelés időtartama: A hozzájárulás visszavonásáig
Személyes adat: Vásárló adatai: megrendelés, kosár, érdeklődési kör, elégedettség, kupon felhasználás.
Az adatkezelés célja: Profilozás
Az adatkezelés jogalapja: Az Érintett önkéntes hozzájárulása a GDPR. 6 cikk (1) bekezdés a) pontja alapján.
Az adatkezelés időtartama: A hozzájárulás visszavonásáig, egyebekben a felhasználói fiók törléséig.
9. Szavatossági és jótállási igények kezelése
Az adatkezelés ténye, a kezelt adatok köre: Az adatkezelési folyamat a fogyasztóvédelmi panaszok kezelése érdekében történik.
Személyes adat:
A szavatossági és jótállási igények kezelésekor Adatkezelő a 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet szabályai szerint jár el. Adatkezelő a rendelet alapján a bejelentett szavatossági vagy jótállási igényéről jegyzőkönyvet köteles felvenni, amelyben rögzíti: a) nevét, címét, valamint nyilatkozatát arról, hogy hozzájárul a jegyzőkönyvben rögzített adatainak a rendeletben meghatározottak szerinti kezeléséhez, b) a létrejött szerződés keretében eladott ingó dolog megnevezését, vételárát, c) a szerződés teljesítésének időpontját, d) a hiba bejelentésének időpontját, e) a hiba leírását, f) szavatossági vagy jótállási igénye alapján az érvényesíteni kívánt jogot, továbbá g) a szavatossági vagy jótállási igény rendezésének módját vagy az igény, illetve az az alapján érvényesíteni kívánt jog elutasításának indokát.
Amennyiben Adatkezelő a megvásárolt terméket az Érinettől átveszi, erről átvételi elismervényt kell kiállítania, amelyen fel kell tüntetni: a) nevét és címét, b) a dolog azonosításához szükséges adatokat, c) a dolog átvételének időpontját, továbbá d) azt az időpontot, amikor az Érinetett a kijavított dolgot átveheti.
Az érintettek köre: Adatkezelőhöz szavatossági és jótállási igénnyel forduló valamennyi érinett.
Az adatkezelés célja: Szavatossági és jótállási igények rögzítése, kezelése, nyilvántartása.
Az adatkezelés időtartama, az adatok törlésének határideje: Az Adatkezelő a panaszról felvett jegyzőkönyvet a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény 17/A.§ (7) bekezdése alapján a panaszra történő válasz keltétől számított 3 évig őrzi meg.
Az adatkezelés jogalapja: a 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet 4. § (1) bekezdés és 6. § (1) bekezdés szerinti jogi kötelezettségeknek való megfelelés, valamint GDPR 6. cikk (1) bekezdés c) pont, 1997. évi CLV. törvény 17/A. § (7) bekezdése
10. Adatkezelőhöz érkező megkeresésekkel kapcsolatos adatkezelés
Az adatkezelés ténye, a kezelt adatok köre: Az Adatkezelőhöz kérdéseivel, észrevételeivel forduló Érintett által megadott személyes adat. Az előzetes kapcsolatfelvétel nem kötelező, ezt kihagyva is bármikor rendelhet a webáruházból.
Személyes adat: A vásárló adatai: név, email cím, telefonszám, szállítási cím, számlázási cím, fizetés mód, megrendelés száma, rendelés összege, az Adatkezelő postacímére, email címére vagy egyéb online felületére megküldött üzenetekben szereplő és az üzenetváltás során megadott személyes adatok.
Az érintettek köre: Adatkezelőhöz megkereséssel forduló valamennyi érinett.
Az adatkezelés célja: Ügyfélkapcsolati ügy intézése, kezelése, nyilvántartása és megválaszolása.
Az adatkezelés időtartama, az adatok törlésének határideje: Az adatkezelés időtartama az adatkezelés jogcíméhez igazodik.
Az adatok megismerésére jogosult szervezetek, személyek: A személyes adatokat az adatkezelő, valamint adatfeldolgozók a fenti alapelvek tiszteletben tartásával ismerhetik meg.
Az adatkezelés időtartama, az adatok törlésének határideje: Általános elévülés időtartamáig (5 év).
Az adatkezelés jogalapja: GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pontja
11. Az adatkezelő által igénybe vett adatfeldolgozók
A személyes adatok tárolására irányuló adatfeldolgozás
Az adatfeldolgozó megnevezése: UNAS Online Kft.
Székhely: 9400 Sopron, Kőszegi út 14.
Telefon: +36-99-200-200
E-mail cím: unas@unas.hu
Weboldal: unas.hu
Az adattovábbítás célja: Az Adatfeldolgozó az Adatkezelővel kötött szerződés alapján a személyes adatok tárolását végzi.
Az adattovábbítás jogalapja: GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) és c) pontja, illetve az elektronikus kereskedelemi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (3) bekezdése.
Az áruszállításhoz kapcsolódó adatkezelések címzettjei, adatfeldolgozói
Az adatfeldolgozó megnevezése: Magyar Posta Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Székhelye: 1138 Budapest, Dunavirág utca 2-6.
Telefon: +36-1-767-8200
E-mail cím: ugyfelszolgalat@posta.hu
Weboldal: posta.hu
Az adattovábbítás célja: A futárszolgálat az Adatkezelővel kötött szerződés alapján közreműködik a megrendelt áru kiszállításában. A futárszolgálat a megkapott személyes adatokat a weboldalán elérhető adatkezelési tájékoztatóban foglaltak szerint kezeli.
Az adattovábbítás jogalapja: Az adattovábbítás jogalapja: GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) és c) pontja, illetve az elektronikus kereskedelemi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (3) bekezdése alapján a vásárló és Adatkezelő között létrejött szerződés teljesítése, amelynek része a termék szállítása Adatkezelő részéről, a szállításhoz adattovábbítás szükséges.
Hírlevélküldéssel összefüggő adatfeldolgozói tevékenység
Az adatfeldolgozó megnevezése: UNAS Online Kft.
Székhely: 9400 Sopron, Kőszegi út 14.
Telefon: +36-99-200-200
E-mail cím: unas@unas.hu
Weboldal: unas.hu
Az adattovábbítás célja: Az Adatfeldolgozó az Adatkezelővel kötött szerződés alapján közreműködik a hírlevelek kiküldésében. Ennek során az Adatfeldolgozó az érintett nevét és e-mail címét a hírlevélküdéshez szükséges mértékben kezeli.
Az adattovábbítás jogalapja: GDPR 6. cikk (1) bekezdés a) pontja
Számlázással kapcsolatos adatfeldolgozás
Az adatfeldolgozó megnevezése: Skylon Enterprise Kft.
Székhelye: 4064 Nagyhegyes, Bartók Béla utca 32.
Telefonszáma: +36-30-8839385
E-mail cím: toth.sandor@skylon.hu
Weboldal: www.skylon.hu
Az adattovábbítás célja: Az Adatfeldolgozó az Adatkezelővel kötött szerződés alapján közreműködik a számviteli bizonylatok nyilvántartásában. Ennek során az Adatfeldolgozó az érintett nevét és címét a számviteli nyilvántartáshoz szükséges mértékben, a Sztv. 169. § (2) bekezdésének megfelelő időtartamban kezeli, ezt követően törli.
Az adattovábbítás jogalapja: GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) és c) pontja, illetve az elektronikus kereskedelemi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (3) bekezdése alapján a vásárló és Adatkezelő között létrejött szerződés teljesítése, amelynek része a számlázás Adatkezelő részéről, számlázáshoz adattovábbítás szükséges.
Az online fizetéssel kapcsolatos adatkezelés
Az adatkezelő megnevezése: A Barion Payment Zrt.
Székhely: 1117 Budapest, Irinyi József utca 4-20. 2. emelet
Telefonszám: +36-1-4647099
Az adatkezelő e-mail címe: hello@barion.com
Az adatkezelő weboldala: www.barion.com/hu/
A fizetési szolgáltató az Adatkezelővel kötött szerződés alapján közreműködik az Online fizetés végrehajtásában, amely érdekében a vásárlási folyamat során adattovábbítás valósul meg az online fizetési szolgáltató felé. Ennek során az az online fizetési szolgáltató az érintett számlázási nevét nevét és címét, a rendelés számát és időpontját saját adatkezelési szabályai szerint kezeli.
Az adattovábbítás célja: az online fizetési szolgáltató számára a vásárláshoz kapcsolódó, nála kezdeményezett fizetési művelethez szükséges tranzakciós adatok biztosítása.
Az adattovábbítás jogalapja: GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) és c) pontja, illetve az elektronikus kereskedelemi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény 13/A. § (3) bekezdése alapján a vásárló és Adatkezelő között létrejött szerződés teljesítése, amelynek része a fizetés a vásárló részéről, online fizetés esetén pedig a fizetéshez adattovábbítás szükséges.
12. Cookie-k (sütik) kezelése
Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény 155. § (4) bekezdés szerint egy előfizetőnek vagy felhasználónak elektronikus hírközlő végberendezésén csak az érintett felhasználó vagy előfizető világos és teljes körű – az adatkezelés céljára is kiterjedő – tájékoztatását követő hozzájárulása alapján lehet adatot tárolni, vagy az ott tárolt adathoz hozzáférni.
Adatkezelő a honlap látogatása során úgynevezett cookie-kat (sütiket) használ. A cookie betűből és számokból álló információcsomag, amit a honlap az érinett böngészőjének küld el azzal a céllal, hogy elmentse bizonyos beállításait, megkönnyítse a honlapunk használatát és közreműködik abban, hogy néhány releváns, statisztikai jellegű információt gyűjtsünk a látogatóinkról.
A cookie-k (sütik) egy része nem tartalmaz személyes információkat, és nem alkalmas az egyéni felhasználó azonosítására, egy részük azonban olyan egyéni azonosítót tartalmaz - egy titkos, véletlenül generált számsort - amelyet az Ön eszköze tárol, ezzel az Ön azonosíthatóságát is biztosítja. Az egyes cookie-k (sütik) működési időtartamát az egyes cookie-k (sütik) vonatkozó leírása tartalmazza.
A cookie-k jogszabályi háttere és jogalapja: Az adatkezelés jogalapja a Rendelet 6. cikk (1) bekezdés a) pontja alapján az Érinettt hozzájárulása a statisztikai és a marketing célú cookie-k, illetve a felhasználói élmény javítását szolgáló cookie-k esetében, valamint a Rendelet 6. cikk (1) bekezdés f) pontja szerint a weboldal működésének biztosításához szükséges jogos érdek, a működéshez szükséges cookiek esetében.
Ezen adatkezelés jogalapja továbbá az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információstársadalmi szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. CVIII. törvény (Elkertv.) 13/A. § (3) bekezdése.
Az érintettek köre: Webáruház látogatói és regisztrált felhasználók.
Az érintettek adatkezeléssel kapcsolatos jogainak ismertetése: Az érintettnek lehetőségük van a cookie-kat törölni a böngészők Eszközök/Beállítások menüjében általában az Adatvédelem menüpont beállításai alatt.
A honlap által a működéshez használt cookie-k
Funkció |
Cookie |
Élettartam |
Maradjon belépve |
UN_never_logout_... |
90 nap |
Cookie alapú kosár eltárolás |
UN_cart_... |
365 nap |
GeoIP alapú átirányítás |
UN_geoip |
munkamenet |
Felugró módosítható elem |
UN_design_popup_... |
munkamenet |
Lista nézet váltás |
UN_design_page |
365 nap |
Mobil verzióra váltás |
UN_design_mobile |
365 nap |
Kedvencek |
UN_favourites |
60 nap |
Szavazásnál a szavazás tényének rögzítése |
UN_vote_... |
365 nap |
Explicit tartalom felugró |
UN_explicit |
munkamenet |
Cookie-k elfogadásának állapota |
UN_cookie_consent_... |
365 nap |
Admin megtekintés "zárva" esetén |
UN_admin_view |
munkamenet |
Kinézethez tartozó funkciók |
UN_front_vars |
30 nap |
Folyamat azonosító |
UnasID |
munkamenet |
Folyamat azonosító |
UnasServiceProxyID |
munkamenet |
Utoljára megtekintett termékek |
UN_last_prod |
60 nap |
Intelligens ajánlat |
UN_exitpopup_... |
30 nap |
Megőrzi e a felhasználó marketing célú cookie-k használatához történő hozzájárulását |
auroraMarketingCookieAccepted |
1 év |
Chat eszközök használják (ZopIM) |
__zlcmid |
1 év |
Google Consent Mode v2
Adatkezelő integrálta weboldalába a Google Consent Mode v2 verziót, és a cookie panelén keresztül az új verzió alapján biztosítja a hozzájárulások, illetve elutasítások kezelését. A Google Consent Mode v2 alapján a Google a korábbi két (analytics_storage, ad_storage) flag mellett kettő további flaget használ melyek statisztikai, illetve hirdetési célú sütik tárolása és kiolvasására szolgálnak majd:
- ad_user_data: A Google számára küldhető bármilyen felhasználói adat hirdetési célra.
- ad_personalization: A felhasználó adata használható személyre szabott hirdetési célra, például remarketing célra.
E kettő kapcsoló működése arra szolgál, hogy a statisztikai, illetve hirdetési célú sütik tárolása és kiolvasása engedélyezett-e.
Barion Pixel cookie-k:
Cookie neve: ba_vid: Célja: Barion Smart Gateway szolgáltatás során a bankkártyás csalások kiszűrése az Érinett által használt eszköz digitális ujjlenyomata és a böngészési szokásai alapján. A cookie használata a csalók felismeréséhez szükséges. A cookie azt biztosítja, hogy az Érintett böngészési szokásaiból származó adatokról a Barion Payment Zrt. tudja, hogy egy felhasználótól származnak. Szolgáltató: Barion Payment Zrt., élettartam: utolsó frissüléstől számított 1,5 évig.
Cookie neve: ba_vid.xxx: Célja: Célja a Barion Smart Gateway szolgáltatás során a bankkártyás csalások kiszűrése az Érinett általad használt eszköz digitális ujjlenyomata és a böngészési szokásai alapján. A cookie azt biztosítja, hogy az Érinett böngészési szokásait a Barion Payment Zrt. követhesse két munkamenet között az adott honlapon. Ezeket az adatokat gyűjti: ba_vid, userhez kapcsolódó ID, amely a böngésző tulajdonságaiból összeállított hash, az alapján az első, a mostani és az utolsó látogatás időbélyege az adott honlapon, az aktuális munkamenet ID, harmadik feles cookiekhoz való engedély. Szolgáltató: Barion Payment Zrt., élettartam: utolsó frissüléstől számított 1,5 évig.
Cookie neve: ba_sid: Célja: Célja a Barion Smart Gateway szolgáltatás során a bankkártyás csalások kiszűrése az Érinett általad használt eszköz digitális ujjlenyomata és a böngészés szokásaid alapján. A cookie azt biztosítja, hogy a Barion Payment Zrt. a munkamenet azonosítani tudja honlapokon átívelően. Szolgáltató: Barion Payment Zrt., élettartam: 30 perc
Cookie neve: ba_sid.xxx: Célja: Célja a Barion Smart Gateway szolgáltatás során a bankkártyás csalások kiszűrése az Érinett általad használt eszköz digitális ujjlenyomata és a böngészési szokásai alapján. A cookie azt biztosítja, hogy a böngésző munkamenetét (session) a Barion Payment Zrt. azonosítani tudja az adott honlapon belül. Szolgáltató: Barion Payment Zrt., élettartam: 30 perc
Az adatokat a Barion Zrt. tárolja. A Barion Cookie tájékoztatója itt érhető el: https://www.barion.com/hu/suti-tajekoztato/
A felhasználói élmény javítását szolgáló cookie-k
Funkció |
Cookie |
Élettartam |
Forrás azonosítás |
UN_refer |
60 nap |
UTM kódok |
__utmz, __utma |
60 nap |
A honlap által statisztikai célból használt cookie-k
Google Analytics cookie: A Google Analytics a Google elemző eszköze, amely abban segít a weboldalak és alkalmazások tulajdonosainak, hogy pontosabb képet kapjanak látogatóik tevékenységeiről. A szolgáltatás cookie-kat használhat, hogy információkat gyűjtsön és jelentést készítsen a weboldal használatára vonatkozó statisztikai adatokból anélkül, hogy egyénileg azonosítaná a látogatókat a Google számára.
Google Analytics által használt fő cookie: _ga
A webhelyhasználati statisztikai adatokból készülő jelentések mellett a Google Analytics – az előbbiekben ismertetett néhány hirdetési cookie-val együtt – felhasználható arra is, hogy relevánsabb hirdetéseket jelenítsünk meg a Google-termékekben (például a Google Keresésben) és szerte az interneten.
A honlap marketing célból használt cookie-k
Google Adwords cookie Amikor valaki meglátogatja az oldalunkat, a látogató cookie-azonosítója hozzáadódik a remarketinglistához. A Google cookie-kat – például a NID és SID cookie-kat – használ a Google-termékekben, így például a Google Keresésben látható hirdetések testreszabásához. Az ilyen cookie-kat például arra használja, hogy megjegyezze az Ön legutóbbi kereséseit, az egyes hirdetők hirdetéseivel vagy a keresési eredményekkel való korábbi interakcióit, továbbá a hirdetők webhelyein tett látogatásait. Az AdWords konverziókövetés funkciója cookie-kat használ. A hirdetésből eredő értékesítések és egyéb konverziók követésére cookie-kat ment a felhasználó számítógépére, amikor az adott személy egy hirdetésre kattint. A cookie-k néhány gyakori alkalmazási módja: a hirdetések kiválasztása annak alapján, hogy mi a releváns az adott felhasználó esetén, a kampányok teljesítményéről szóló jelentések tökéletesítése, és a felhasználó által már megtekintett hirdetések megjelenítésének elkerülése.
A Google Ads által használt fő cookie: gcl_au
Remarketing cookiek-k: A korábbi látogatók vagy felhasználók számára a Google Display Hálózaton található egyéb webhelyeken való böngészés, illetve termékeivel vagy szolgáltatásaival kapcsolatos kifejezések keresésekor jelenhetnek meg.
predictionio Felhasználó azonosító cookie személyre szabott hirdetések ajánlásához. Élettartama 3 hónap.
Facebook pixel (Facebook cookie) A Facebook-képpont olyan kód, amelynek a segítségével a honlapon jelentés készül a konverziókról, célközönségek állíthatók össze, és az oldal tulajdonosa részletes elemzési adatokat kap a látogatók honlap használatáról. A Facebook pixel segítségével a weboldal látogatóinak személyre szabott ajánlatokat, hirdetéseket jeleníthet meg a Facebook felületén. A Facebook adatkezelési szabályzatát itt tanulmányozhatja: https://www.facebook.com/privacy/explanation
optiMonkClient: Ebben a kampányokhoz szükséges adatokat tároljuk: Kampány id, első látogatás időpontja, utolsó látogatás időpontja, oldal megtekintések száma, variáció id, kampány státusza, hányszor jelent már meg az adott kampány a látogatónak.
BarionMarketingConsent.xxx: Célja azon érintetti nyilatkozat tárolása, hogy hozzájárult-e a böngészési szokásaiból származó adatok gyűjtéséhez és a vásárlási szokásai vizsgálatához személyre szabott hirdetések, ajánlatok megjelenítse érdekében. Amennyiben a hozzájárult, akkor a működéshez szükséges cookie-k között elhelyezett, bankkártyás csalásmegelőzési célú cookie-k által gyűjtött adatokat, böngészési szokásait a vásárlási szokások vizsgálatához is felhasználjuk személyre szabott hirdetések, ajánlatok megjelenítse érdekében. Élettartama: utolsó frissüléstől számított 1,5 évig.
Barion Media and advertiser partners' cookie: Célja a Barion rendszer és az adott partner rendszerének eltérő felhasználói azonosítójának szinkronizációja, párosítása. A cookie-k működésük részeként jelzik a partnerek szerverének, hogy töltse le a saját felhasználói azonosító cookie-ját a weboldal látogatójának böngészőjébe. Így a két rendszerben egyidőben, egy böngészőben keletkező azonosítók párosítva lesznek.
A cookie-k törléséről szóló tájékoztatás
Amennyiben a felhasználó nem szeretné, hogy a fentiekben írt információkat gyűjtsenek róla a weboldal használatával összefüggésben, az internet böngésző beállításaiban részben vagy egészben kikapcsolhatja a Cookie-k használatát, vagy egyébként módosíthatja a cookie üzenetek beállításait.
A legnépszerűbb böngészők esetébe a cookie-k törléséről bővebb tájékoztatást az alábbi linkeken találhat:
Internet Explorer: http://windows.microsoft.com/en-us/internet-explorer/delete-manage-cookies#ie=ie-11
Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer
Mozilla: https://support.mozilla.org/hu/kb/weboldalak-altal-elhelyezett-sutik-torlese-szamito
Safari: https://support.apple.com/guide/safari/manage-cookies-and-website-data-sfri11471/mac
Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/95647
Edge: https://support.microsoft.com/hu-hu/help/4027947/microsoft-edge-delete-cookies
13. Adatbiztonság
Adatkezelő kijelenti, hogy megfelelő biztonsági intézkedéseket hozott annak érdekében, hogy a személyes adatok védje a jogosulatlan hozzáférés, megváltoztatás, továbbítás, nyilvánosságra hozatal, törlés vagy megsemmisítés, valamint a véletlen megsemmisülés és sérülés, továbbá az alkalmazott technika megváltozásából fakadó hozzáférhetetlenné válás ellen.
Az Adatkezelő a szervezeti és technikai lehetőségekhez képest mindent megtesz annak érdekében, hogy az Adatfeldolgozói is megfelelő adatbiztonsági intézkedéseket tegyenek, amikor az Ön személyes adataival dolgoznak.
14. Az érinett adatkezeléssel kapcsolatos jogai
Hozzáféréshez való jog: Az Érintett jogosult arra, hogy a jelen tájékoztatóban megadott elérhetőségeken keresztül az Adatkezelőtől tájékoztatást kérjen arra vonatkozóan, hogy személyes adatainak kezelése folyamatban van-e, és ha ilyen adatkezelés folyamatban van, jogosult arra, hogy megismerje azt, hogy az Adatkezelő milyen személyes adatait, milyen jogalapon, milyen adatkezelési célból, illetve mennyi ideig kezeli; kinek, mikor, milyen jogszabály alapján, mely személyes adataihoz biztosított hozzáférést vagy kinek továbbította a személyes adatait; milyen forrásból származnak a személyes adatai; alkalmaz-e automatizált döntéshozatalt, és ha igen, jogosult megismerni annak logikáját, ideértve a profilalkotást is.
Az Adatkezelő az adatkezelés tárgyát képező személyes adatok másolatát az Érintett erre irányuló kérésére első alkalommal díjmentesen bocsátja a rendelkezésére, ezt követően a GDPR 12. cikk (5) bekezdésével összhangban, ha az Érintett kérelme egyértelműen megalapozatlan, vagy – különösen ismétlődő jellege miatt – túlzó, adminisztratív költségeken alapuló, ésszerű mértékű díjat számíthat fel, vagy megtagadhatja a kérelem alapján történő intézkedést.
Az adatbiztonsági követelmények teljesülése és az Érintett jogainak védelme érdekében az Adatkezelő köteles meggyőződni az Érintett és a hozzáférési jogával élni kívánó személy személyazonosságának egyezéséről, ennek érdekében a tájékoztatás, az adatokba történő betekintés, illetve azokról másolat kiadása is az Érintett személyének azonosításához kötött.
Helyettesítéshez való jog: Az Érintett személy a jelen tájékoztatóban megadott elérhetőségeken keresztül írásban kérheti, hogy az Adatkezelő módosítsa vagy pontosítsa valamely személyes adatát, amennyiben hitelt érdemlően igazolni tudja a helyesbített adat pontosságát. Ha a kérelmet elektronikus úton küldi meg az Adatkezelőhöz, akkor az Adatkezelő is elektronikus úton küldi meg válaszlevelét. Ha az Érintett más úton kéri megküldeni a választ, akkor azt jelezni kell a kérelemben.
Adatkezelés korlátozásához (zárolásához) való jog: Az Érintett személy a jelen tájékoztatóban megadott elérhetőségeken keresztül kérheti, hogy a személyes adatai kezelését az Adatkezelő korlátozza (az adatkezelés korlátozott jellegének egyértelmű jelölésével és az egyéb adatoktól elkülönített kezelés biztosításával) amennyiben: vitatja a személyes adatai pontosságát (ebben az esetben az Adatkezelő arra az időtartamra korlátozza az adatkezelést, amíg ellenőrzi a személyes adatok pontosságát); az adatkezelést jogellenesnek véli, azonban az Érintett ellenzi az adatok törlését, és ehelyett kéri azok felhasználásának korlátozását; az Adatkezelőnek már nincs szüksége a személyes adatokra adatkezelés céljából, de az Érintett igényli azokat jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez; vagy az Érintett tiltakozott az adatkezelés ellen (ez esetben a korlátozás arra az időtartamra vonatkozik, amíg megállapításra nem kerül, hogy az Adatkezelő jogos indokai elsőbbséget élveznek-e az Érintett jogos indokaival szemben).
Adathordozhatóság: Az Érintett jogosult arra, hogy a rá vonatkozó és az általa az Adatkezelő rendelkezésére bocsátott személyes adatokat tagolt, széles körben használt, géppel olvasható formátumban megkapja, továbbá jogosult arra, hogy ezeket az adatokat egy másik adatkezelőnek továbbítsa anélkül, hogy ez akadályozná az Adatkezelőt, ha az adatkezelés hozzájáruláson vagy szerződésen alapul; és az adatkezelés automatizált módon történik.
Törléshez való jog („Elfedéshez való jog”): Az Érintett a jelen tájékoztatóban megadott elérhetőségeken keresztül írásban kérheti az Adatkezelőtől a személyes adatai törlését. Az Adatkezelő köteles arra, hogy a rá vonatkozó személyes adatokat indokolatlan késedelem nélkül törölje, ha – többek között - az alábbi indokok valamelyike fennáll: a személyes adatokra már nincs szükség abból a célból, amelyből azokat gyűjtötték vagy más módon kezelték; az Érintett visszavonja a hozzájárulását, és az adatkezelésnek nincs más jogalapja; az adatkezelés jogalapja jogos érdek, közérdek vagy közhatalmi jogosítvány, és nincs elsőbbséget élvező jogszerű ok az adatkezelésre, vagy ha a személyes adatok kezelése közvetlen üzletszerzés érdekében történik, az Érintett jogosult arra, hogy bármikor tiltakozzon a rá vonatkozó személyes adatok e célból történő kezelése ellen; a személyes adatokat jogellenesen kezelték.
Tiltakozás az adatkezelés ellen
Az Érintettet megilleti az a jog, hogy a jogos érdeken alapú adatkezelés ellen tiltakozzon az 1. pontban megjelölt elérhetőségek bármelyikén keresztül.
16. Jogorvoslathoz való jog: Ha az Érintett úgy ítéli meg, hogy az Adatkezelő a személyes adatainak kezelése során megsértette a hatályos adatvédelmi szabályokat, akkor panaszt tehet a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál (cím: 1055 Budapest, Falk Miksa utca 9-11; levelezési cím: 1363 Budapest, Pf.: 9; telefon: +36-1-391-1400; e-mail: ugyfelszolgalat@naih.hu). Az Érintettnek joga van más, így különösen a szokásos tartózkodási helye szerinti európai uniós tagállamban létrehozott, felügyeleti hatóságnál is panaszt tenni.
17. Érdekmérlegelési teszt - A “jogos érdeken” alapuló adatkezelésekről és az érdekmérlegelésről
Adatkezelő a jogos érdek, mint jogalap miatt érdekmérlegelési tesztet készített, melynek eredménye – elérhető Webáruháznál – során Adatkezelő úgy értékelte, hogy az adatkezelő jogos érdeke arányosan korlátozza az érintettek jogos érdekét. Az érintett személyes adatok kezelése a Webáruház mint Adatkezelő vagyonának – mint jogos érdekének megóvásához –, továbbá az Érintett kapcsolódó jogainak biztosításához elengedhetetlenül szükséges, annak kivitelezésére pedig alternatív, kevesebb személyes adat kezelésével járó vagy más módszert követő adatkezelési megoldás jelenleg nem áll rendelkezésre.
18. Hivatkozott jogszabályhelyek
- A természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet) az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendelete (2016. április 27.) (továbbiakban: GDPR) 6. cikk (1) bekezdés a) pontja: a) az érintett hozzájárulását adta személyes adatainak egy vagy több konkrét célból történő kezeléséhez.
- A GDPR 6. cikk (1) bekezdés b) pontja: az adatkezelés olyan szerződés teljesítéséhez szükséges, amelyben az érintett az egyik fél, vagy az a szerződés megkötését megelőzően az érintett kérésére történő lépések megtételéhez szükséges.
- A GDPR 6. cikk (1) bekezdés c) pontja: az adatkezelés az adatkezelőre vonatkozó jogi kötelezettség teljesítéséhez szükséges.
- A GDPR 6. cikk (1) bekezdés f) pontja: az adatkezelés az adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges, kivéve, ha ezen érdekekkel szemben elsőbbséget élveznek az érintett olyan érdekei vagy alapvető jogai és szabadságai, amelyek személyes adatok védelmét teszik szükségessé, különösen, ha az érintett gyermek.
- Az elektronikus kereskedelemi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény (a továbbiakban: Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló tv.) 13/A. § (1) bekezdése: A szolgáltató az információs társadalommal összefüggő szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés létrehozása, tartalmának meghatározása, módosítása, teljesítésének figyelemmel kísérése, az abból származó díjak számlázása, valamint az azzal kapcsolatos követelések érvényesítése céljából kezelheti az igénybe vevő azonosításához szükséges természetes személyazonosító adatokat és lakcímet.
- Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló tv. 13/A. § (2) bekezdése: A szolgáltató az információs társadalommal összefüggő szolgáltatás nyújtására irányuló szerződésből származó díjak számlázása céljából kezelheti az információs társadalommal összefüggő szolgáltatás igénybevételével kapcsolatos természetes személyazonosító adatokat, lakcímet, valamint a szolgáltatás igénybevételének időpontjára, időtartamára és helyére vonatkozó adatokat.
- Elektronikus kereskedelemi szolgáltatásokról szóló tv. 13/A. § (3) bekezdése: A szolgáltató – a (2) bekezdésben foglaltakon túlmenően – a szolgáltatás nyújtása céljából kezelheti azon személyes adatokat, amelyek a szolgáltatás nyújtásához technikailag elengedhetetlenül szükségesek. A szolgáltatónak az egyéb feltételek azonossága esetén úgy kell megválasztania és minden esetben oly módon kell üzemeltetnie az információs társadalommal összefüggő szolgáltatás nyújtása során alkalmazott eszközöket, hogy személyes adatok kezelésére csak akkor kerüljön sor, ha ez a szolgáltatás nyújtásához és az e törvényben meghatározott egyéb célok teljesüléséhez feltétlenül szükséges, azonban ebben az esetben is csak a szükséges mértékben és ideig.
- Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (továbbiakban: Áfa tv.) 169. §-a szerint a számla kötelező adattartalma a következő: a) a számla kibocsátásának kelte.
- Áfa tv. 169. §-a szerint a számla kötelező adattartalma a következő: b) a számla sorszáma, amely a számlát kétséget kizáróan azonosítja.
-Áfa tv. 169. §-a szerint a számla kötelező adattartalma a következő: d) a termék beszerzőjének, szolgáltatás igénybevevőjének da) adószáma, amely alatt mint adófizetésre kötelezettnek a termék értékesítését, szolgáltatás nyújtását teljesítették, vagy db) adószáma, amely alatt a 89. §-ban meghatározott termékértékesítést részére teljesítették, vagy dc) adószámának vagy csoportos általános forgalmiadó-alanyiság esetén csoportazonosító számának első nyolc számjegye, amely alatt, mint belföldön nyilvántartásba vett adóalany részére a termékértékesítést, szolgáltatásnyújtást teljesítették, feltéve, hogy a termék értékesítője, szolgáltatás nyújtója gazdasági céllal belföldön telepedett le, gazdasági célú letelepedés hiányában pedig lakóhelye vagy szokásos tartózkodási helye van belföldön.
- Áfa tv. 169. §-a szerint a számla kötelező adattartalma a következő: e) a termék értékesítőjének, szolgáltatás nyújtójának, valamint a termék beszerzőjének, szolgáltatás igénybevevőjének neve és címe.
- Áfa tv. 169. §-a szerint a számla kötelező adattartalma a következő: f) az értékesített termék megnevezése, annak jelölésére – a számlakibocsátásra kötelezett választása alapján – az e törvényben alkalmazott vtsz., továbbá mennyisége vagy a nyújtott szolgáltatás megnevezése, annak jelölésére – a számlakibocsátásra kötelezett választása alapján – az e törvényben alkalmazott TESZOR’15, továbbá mennyisége, feltéve, hogy az természetes mértékegységben kifejezhető.
- Áfa tv. 169. §-a szerint a számla kötelező adattartalma a következő: g) a 163. § (1) bekezdés a) és b) pontjában említett időpont, ha az eltér a számla kibocsátásának keltétől.
- Áfa tv. 169. §-a szerint a számla kötelező adattartalma a következő: i) az adó alapja, továbbá az értékesített termék adó nélküli egységára vagy a nyújtott szolgáltatás adó nélküli egységára, ha az természetes mértékegységben kifejezhető, valamint az alkalmazott árengedmény, feltéve, hogy azt az egységár nem tartalmazza.
- Áfa tv. 169. §-a szerint a számla kötelező adattartalma a következő: j) az alkalmazott adó mértéke.
- Áfa tv. 169. §-a szerint a számla kötelező adattartalma a következő: k) az áthárított adó, kivéve, ha annak feltüntetését e törvény kizárja.
- Áfa tv. 169. §-a szerint a számla kötelező adattartalma a következő: m) adómentesség esetében jogszabályi vagy a Héa-irányelv vonatkozó rendelkezéseire történő hivatkozás, vagy bármely más, de egyértelmű utalás arra, hogy a termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása mentes az adó alól.
- A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 169. § (2) bekezdése: A könyvviteli elszámolást közvetlenül és közvetetten alátámasztó számviteli bizonylatot (ideértve a főkönyvi számlákat, az analitikus, illetve részletező nyilvántartásokat is), legalább 8 évig kell olvasható formában, a könyvelési feljegyzések hivatkozása alapján visszakereshető módon megőrizni.
- A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (továbbiakban: Ptk.) 6:22. § [Elévülés] (1) Ha e törvény eltérően nem rendelkezik, a követelések öt év alatt évülnek el. (2) Az elévülés akkor kezdődik, amikor a követelés esedékessé válik. (3) Az elévülési idő megváltoztatására irányuló megállapodást írásba kell foglalni. (4) Az elévülést kizáró megállapodás semmis.
- A Ptk. 6:24. § [Az elévülés nyugvása] (1) Ha a követelést a jogosult menthető okból nem tudja érvényesíteni, az elévülés nyugszik. (2) Ha az elévülés nyugszik, az akadály megszűnésétől számított egyéves – egyéves vagy ennél rövidebb elévülési idő esetén három hónapos – határidőn belül a követelés akkor is érvényesíthető, ha az elévülési idő már eltelt, vagy abból egy évnél – egyéves vagy ennél rövidebb elévülési idő esetén három hónapnál – kevesebb van hátra. (3) A (2) bekezdésben meghatározott időtartam alatt az elévülés nyugvásának nincs helye, az elévülés megszakítására vonatkozó rendelkezéseket pedig azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy a megszakítás következtében az egyéves – egyéves vagy ennél rövidebb elévülési idő esetén a három hónapos – határidő számítása kezdődik újból. A Ptk. 6:25. § (1) Az elévülést megszakítja a) a tartozásnak a kötelezett részéről történő elismerése; b) a kötelem megegyezéssel történő módosítása és az egyezség; c) a követelés kötelezettel szembeni bírósági eljárásban történő érvényesítése, ha a bíróság az eljárást befejező jogerős érdemi határzatot hozott; vagy d) a követelés csődeljárásban történő bejelentése. (2) Az elévülés megszakításától vagy az elévülést megszakító eljárás jogerős befejezésétől az elévülés újból kezdődik. (3) Ha az elévülést megszakító eljárás során végrehajtható határozatot hoztak, az elévülést a kötelem megegyezéssel való módosítása és a végrehajtási cselekmények szakítják meg.
- a gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól szóló 2008. évi XLVIII. törvény 6. § (5) bekezdése szerint a reklámozó, a reklámszolgáltató, illetve a reklám közzétevője – az (1) bekezdés szerinti hozzájárulásban meghatározott körben – a náluk hozzájáruló nyilatkozatot tevő személyek személyes adatairól nyilvántartást vezet. Az ebben a nyilvántartásban rögzített – a reklám címzettjére vonatkozó – adat csak a hozzájáruló nyilatkozatban foglaltaknak megfelelően, annak visszavonásáig kezelhető, és harmadik fél számára kizárólag az érintett személy előzetes hozzájárulásával adható át.
- A fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól szóló 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet 4. § (1) A vállalkozás a fogyasztó nála bejelentett szavatossági vagy jótállási igényéről jegyzőkönyvet köteles felvenni, amelyben rögzíti a) a fogyasztó nevét, címét, b) a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott ingó dolog megnevezését, vételárát c) a szerződés vállalkozás általi teljesítésének időpontját, d) a hiba bejelentésének időpontját, e) a hiba leírását, f) szavatossági vagy jótállási igénye alapján a fogyasztó által érvényesíteni kívánt jogot, továbbá g) az (5) bekezdés szerinti eset kivételével a szavatossági vagy jótállási igény rendezésének módját vagy az igény, illetve az az alapján érvényesíteni kívánt jog elutasításának indokát.
- A 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet 6. § (1) Kijavításra vagy – a 4. § (5) bekezdése szerinti esetben – a szavatossági vagy jótállási igény teljesíthetőségének vizsgálata érdekében az ingó dolgot elismervény ellenében kell átvenni, amelyen fel kell tüntetni a) a fogyasztó nevét és címét, b) a dolog azonosításához szükséges adatokat, c) a dolog átvételének időpontját, továbbá d) azt az időpontot, amikor a fogyasztó a dolgot átveheti.
- A fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény (7) A vállalkozás a panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát három évig köteles megőrizni, és azt az ellenőrző hatóságoknak kérésükre bemutatni.